Vždy s istotou ochrany

Na najmodernejšie bezpečnostné systémy sa môžete vždy spoľahnúť, všetky sú tu preto, aby Vás ochránili. Kapota, predné blatníky alebo zavesenie kolies sú vyrobené z ľahkých materiálov vrátane hliníka. Vysokopevné ocele, laserové zváranie a technológia hydrotvarovania tiež prispievajú k pevnejšej karosérii a bezpečnosti.

 • BEZPEČNOSŤ

  Mfordaximálna priľnavosť s minimálnym úsilím

  Pokročilý systém kontroly trakcie TCS znižuje nadmerný preklz kolies a zaisťuje tú najlepšiu priľnavosť, výkon a stabilitu práve vtedy, keď je to najviac potrebné. Tento systém nepretržite monitoruje a rozdeľuje silu dodávanú jednotlivým kolesám a zaisťuje maximálny kontakt a priľnavosť pri zvýšení rýchlosti.

  fordSystém SYNC s automatickým núdzovým volaním

  Dôležitou súčasťou systému Ford SYNC, ktorá môže aj zachrániť život, je služba automatického núdzového volania Emergency Assist. V prípade dopravnej nehody, keď dôjde k spusteniu airbagov alebo pri vypnutí prívodu paliva, vie táto technológia automaticky zavolať na linku tiesňového volania. Hovor môžete zrušiť alebo ho prevziať a komunikovať s operátorom. Najdôležitejšia je skutočnosť, že systém poskytne záchrannej službe potrebné informácie ako napríklad GPS súradnice aj v prípade, že ste v bezvedomí.*

  fordTlak pneumatík pod kontrolou

  Je nevyhnutné, aby pneumatiky boli vždy riadne nahustené. Tým šetríte palivo, chránite pneumatiky a budete v bezpečí. Preto čidlá nepretržite monitorujú každé koleso a upozornia Vás, akonáhle nastane problém. To aby ste mohli kolesá skontrolovať a buď ich znovu nafúknuť, alebo vymeniť.

  Kfordompletná ochrana posádky

  Sofistikovaný bezpečnostný systém zahŕňa airbag vodiča optimalizovaný pre ochranu hrudníka, airbag spolujazdca a kolenný airbag vodiča. Ďalšou inováciou je odkladacia schránka spolujazdca Active Glovebox, ktorá sa vo Forde objavuje prvýkrát. Táto technológia umožňuje, aby sa pri náraze dvere odkladacej skrinky uvoľnili do airbagu a tým boli ochránené nohy spolujazdca. Takisto úchyty pre detské sedačky SOFIX sú inštalované na zadných sedadlách.

  fordVstavaná sila pre bezpečnosť

  Konštrukcia karosérie nového Fordu Mustang bola navrhnutá čo najpevnejšia. Je teda schopná zaistiť vysoko presné ovládanie podvozku vozidla a účinnejšie absorbovať energiu v prípade kolízie. Tvar bočnej konštrukcie strechy zvyšuje pevnosť a celkové bočné zlisovanie je zvárané laserom, čo tiež zvyšuje ochranu proti bočnému nárazu.

  *Automatické tiesňové volanie je v súčasnosti využiteľné v 30 krajinách Európy. Funkcia je aktívna, ak je pripojený kompatibilný mobilný telefón. Uvedie sa do činnosti vystrelením airbagu, s výnimkou kolenného, alebo keď systém zaznamená náraz s prerušením prívodu paliva.
 • ZABEZPEČENIE

  Úfordčinne odstraší zlodeja

  Sofistikovaný aktívny systém proti odcudzeniu vozidla je navrhnutý tak, aby maximálne ochránil Ford Mustang. Napríklad vás varuje, keď sa niekto snaží do vášho vozidla vlámať. Táto technológia tiež zabráni nechcenému odtiahnutiu vozidla. Vďaka rôznym spôsobom, ako systém nakonfigutovať, si môžete zvoliť napríklad monitorovanie dverí, kapoty alebo batožinového priestoru.

  fordBez kľúča znamená bez starostí

  Systém bezkľúčového zamykania umožňuje zamknúť a odomknúť vaše vozidlo, bez toho aby ste museli vytiahnuť kľúče z vrecka alebo tašky. Vďaka tejto možnosti nebudete mať starosti s odomknutím vozidla, keď máte plné ruky.

  fordBezstarostné zdieľanie vozidla s MyKey®

  Ford MyKey® Vám umožní nastaviť maximálnu povolenú rýchlosť, upozornenie na zapnutie bezpečnostných pásov a dokonca hlasitosť audio systému. Táto technológia je navrhnutá pre Vašu duševnú pohodu, hlavne keď požičiavate svoje vozidlo priateľom alebo rodinným príslušníkom. Môžete naprogramovať obmedzenia, ktoré chcete nastaviť. Môžete si ponechať neobmedzený kľúč správcu pre seba, a ak bude treba, prirobíme Vám ďalšie.

Bookmark & Share