Úsporná radosť z jazdy

Všetky ponúkané motory udeľujú novému Fordu Mondeo opojnú dynamiku. Vylepšený podvozok sa spoločne s inteligentnými technológiami postará o to, aby ste mali výkon motora pevne pod kontrolou. Výsledkom je mimoriadne presná ovládateľnosť za všetkých okolností.

Dynamika ale nie je v rozpore s nízkou spotrebou Fordu Mondeo. Spojenie premyslenej konštrukcie s pokročilými technológiami znamená vysokú účinnosť, teda aj nízku spotrebu paliva a emisií CO2.

 • VÝKON

  Tefordchnológia EcoBoost dostane z motora maximum

  Najmodernejšie benzínové motory Ford EcoBoost v novom Forde Mondeo sa vyznačujú kombináciou priameho vstrekovania paliva a preplňovania turbodúchadlom. Vďaka tomu dosahujú vynikajúceho výkonu aj spotreby paliva. Nový 1.5 litrový EcoBoost má výkon 118 kW pri spotrebe 5,8 l/100 km. A 2.0 EcoBoost vyvinie pôsobivých 149 kW alebo v druhej výkonnostnej variante až 176 kW a k tomu pridáva špeciálne naladený sound symposer.

  fordŠiroká škála dieselových motorov

  Dávate radšej prednosť nafte? Potom si môžete vybrať zo širokej palety dieselových motorov. Všetky využívajú najmodernejšie technológie, ktoré zvyšujú výkon a krútiaci moment, zároveň však znižujú spotrebu paliva aj emisie CO2. Motor 2.0 TDCi existuje v troch výkonových stupňoch. Najsilnejší z nich ponúka vďaka dvojitému preplňovaniu pôsobivých 210 koní / 154 kW, pričom stále dosahuje vynikajúcich hodnôt spotreby paliva a emisií.

  fordMimoriadne úsporné dieselové motory ECOnetic

  Oba dieselové motory sú dostupné aj v úspornom prevedení ECOnetic s ešte nižšou spotrebou paliva aj emisiami. Napríklad motor 1.5 TDCi ECOnetic dosahuje hodnoty emisií CO2 iba 94 g/km. Motor 2.0 TDCi ECOnetic dosahuje pri výkone 110 kW hodnoty len 107 gramov CO2 na kilometer.

  Mafordnuálne prevodovky zladené s motorom

  Úplne nové Mondeo môže byť vybavené jednou z dvoch šesťstupňových manuálnych prevodoviek. Ľahšie prevedenie je určené pre benzínový motor 1.5 EcoBoost a dieselový motor 1.5 TDCi. Motor 2.0 TDCi má zosilnenú manuálnu prevodovku, ktorá zodpovedá jeho vysokému krútiacemu momentu.

  fordPokroková automatická prevodovka

  Na výber sú tiež dve samočinné prevodovky. Šesťstupňová automatická prevodovka schopná prenášať vysoký krútiaci moment je určená pre motory 1.5 a 2.0 EcoBoost. Druhou možnosťou je prevodovka Ford PowerShift, dostupná s väčším dieselovým motorom 2.0 TDCi, ktorá spája komfort automatickej prevodovky s priamym záberom ako u manuálnej prevodovky a pridáva schopnosť rýchlo preradiť, keď to najviac potrebujete.

 • HOSPODÁRNOSŤ

  Soford systémom Start-Stop spotrebujete menej paliva

  Akonáhle vaše vozidlo zastaví na semaforoch alebo v kolóne, táto technológia dokáže automaticky vypnúť motor. Aj naďalej však napája spotrebiče typu ventilácie, rádia alebo systému Ford SYNC. Keď sa chcete znova rozbehnúť, stačí zošliapnuť spojku a zaradiť jedničku ako obvykle. Motor ihneď sám naskočí. Systém Start-Stop v novom Forde Mondeo je najefektívnejší v mestách, kde môže znížiť spotrebu paliva až o 10%.

  fordDokonalejšia aerodynamika znižuje spotrebu paliva

  Pri pomalej jazde ponecháva aktívna maska chladiča v novom Forde Mondeo otvorený prístup vzduchu do motorového priestoru. Akonáhle s vozidlom zrýchlite, automaticky sa táto mriežka uzavrie. Tým sa ešte viac zlepší aerodynamika vozidla, čo vedie k nižšej spotrebe paliva.

  fordEfektívnejší spôsob dobíjania akumulátora

  Na rozdiel od konvenčných systémov obnovuje inteligentné rekuperačné dobíjanie v novom Forde Mondeo kapacitu akumulátora len vtedy, keď je to naozaj potrebné. Pokiaľ to nie je nutné, nedobíja napríklad počas akcelerácie. Tým možno ušetriť ešte viac paliva a ďalej znížiť produkciu emisií.

  Ufordžite si výhod hybridnej technológie

  Nové Mondeo je priekopníkom nových technológií. Prevedenie HEV, alebo hybridné elektrické vozidlo, je prvý hybridný Ford vyrábaný v Európe. Spája výhody pohonu na elektrinu a benzín. Hybridné Mondeo vyniká spotrebou a komfortom, zároveň ale nerobí ústupky v dynamike a dojazde. Rekuperačné brzdenie, ukazovateľ Smartgauge a ďalšie chytré systémy pomáhajú využiť výkon a hospodárnosť tohto modelu na maximum.

  fordInteligentný informačný systém EcoMode

  Systém Ford EcoMode nepretržite vyhodnocuje vplyv vášho jazdného štýlu na spotrebu paliva. Posudzuje rýchlosť jazdy, stratégiu radenia, brzdenia a predvídavosť, rovnako ako frekvenciu krátkych jázd. Inteligentný softvér vám potom dokáže poradiť, ako znížiť spotrebu v závislosti na vašom štýle jazdy.

Bookmark & Share