Päť hviezdičiek a unikátne technológie

Najnovšie Mondeo už získalo najvyššie päťhviezdičkové hodnotenie bezpečnosti od nezávislej európskej organizácie Euro NCAP. Je totiž vybavené radom unikátnych bezpečbostných technológií Ford, ktoré získali ocenenie Euro NCAP Advanced Awards, udeľované mimoriadnym bezpečnostným inováciám.

Napríklad ako prvé vozidlo značky Ford má nové Mondeo unikátne airbagy integrované do zadných bezpečnostných pásov, nazývané aj zadné nafukovacie bezpečnostné pásy.

 • BEZPEČNOSŤ

  Sifordlnejšie a bezpečnejšie

  Úplne nový Ford Mondeo je vyrobený z najmodernejších materiálov pomocou najnovších výrobných postupov s cieľom zabezpečiť väčšiu tuhosť a vyššiu bezpečnosť pri súčasnom znížení hmotnosti a zabezpečení ekologickej udržateľnosti. Ide o prvú konštrukciu značky Ford, ktorá spĺňa požiadavky na ochranu chodcov v USA aj v Európe. Karoséria nového Mondea je zo 61% vyrobená z vysokopevnej ocele. Pri streche sa používa kalená oceľ.

  fordSystém SYNC s automatickým núdzovým volaním

  Dôležitou súčasťou systému SYNC, ktorá môže zachrániť život, je funkcia automatického núdzového volania Emergency Assist. V prípade dopravnej nehody, kedy dôjde k aktivácii airbagov alebo bezpečnostnému odpojeniu palivového čerpadla, vie táto technológia automaticky zavolať na linku tiesňového volania. Toto volanie môžete zrušiť alebo môžete s linkou tiesňového volania hovoriť aj sami. Systém dokáže poskytnúť informácie, ako súradnice GPS v lokálnom jazyku.*

  fordIstota za každých okolností

  Elektronický stabilizačný systém ESC v sebe zahŕňa množstvo technológií, ktoré vám pomáhajú udržať si kontrolu nad vozidlom aj v kritických situáciách. Senzory monitorujú náhle zmeny v riadení, brzdení alebo správaní vozidla, ktoré by mohli zapríčiniť stratu kontroly nad ním. V prípade potreby ESC presne upraví rýchlosť otáčania jednotlivých kolies, stabilizuje vozidlo a zabráni šmyku. Systém ESC v novom Forde Mondeo zahŕňa asistent pre rozjazd do kopca, brzdový asistent a funkciu preventívneho zvýšenia tlaku v brzdovom systéme.

  Vylepšená ochrana cestujúcich na zadných sedadlách

  Dvojica vonkajších zadných bezpečnostných pásov môže byť doplnená unikátnym bezpečnostným systémom, integrovanými airbagmi. V prípade nehody sa pásy nafúknu a tým sa ich plocha zväčší päťnásobne. Výhodou je menšie zaťaženie hrudného koša, takže pásy môžu pasažiera pevnejšie a účinnejšie primknúť k sedadlu, bez toho aby sa zvýšilo riziko jeho poranenia.

  fordSystém, ktorý pomáha chrániť chodcov

  Technológia Ford Pre-Collision Assist s detekciou chodcov upozorňuje na chodcov, ktorí sa nachádzajú pred vozidlom alebo mu môžu vstúpiť do jazdnej dráhy. Ak nezareagujete na vizuálne ani akustické varovanie, systém začne automaticky brzdiť. Účelom tejto technológie je znížiť závažnosť nehôd alebo im dokonca úplne zabrániť. Funkcia je aktívna v rýchlostiach do 80 km/h.

  fordV nižších rýchlostiach auto samo zastaví

  Menšie kolízie v pomaly idúcej prevádzke s častým zastavovaním sú až príliš bežné. Systém Active City Stop im dokáže zabrániť, prípadne aspoň zmierniť ich následky. Ak systém zistí, že vozidlo vpredu náhle zastavilo a vy sa pohybujete rýchlosťou nižšou ako 40 km/h, začne automaticky brzdiť. Bezpečnostný prínos systému Active City Stop potvrdzuje aj prestížne ocenenie Euro NCAP Advanced údelené systému vo vozidle Ford Focus.

  Vfordiac istoty pri rozjazdoch v kopci

  Asistent pri rozjazde do kopca dočasne zabráni neúmyselnému cúvnutiu vozidla. Systém predĺži brzdný účinok až o 2,5 sekundy, čím získate čas k presunu vášho chodidla z brzdového pedála na pedál plynový. Táto funkcia príde vhod aj pri zastavení a opätovnom rozjazde na klzkom povrchu.

  fordRýchlejšie a kratšie zastavenie v krízovej situácii

  Pri prudkom brzdení systém ESC v novom Forde Mondeo automaticky zvýši tlak v brzdovej sústave. Brzdové doštičky sa tesne primknú ku kotúčom, takže vozidlo začne brzdiť bez oneskorenia. Funkcia označovaná ako preventívne zvýšenie tlaku v brzdovej sústave môže razantne skrátiť brzdnú dráhu vozidla.

  fordSami si vopred nastavte maximálnu rýchlosť

  Štandardne dodávaný tempomat s obmedzovačom rýchlosti umožňuje nastaviť si vopred maximálnu rýchlosť, akou chcete cestovať. Systém vás upozorní, ak idete rýchlejšie alebo navolenú rýchlosť omylom prekročíte, napríklad pri jazde z kopca. Táto funkcia je obzvlášť užitočná v úsekoch s obmedzenou rýchlosťou. Vďaka obmedzovaču rýchlosti sa môžete sústrediť na riadenie.

  * Funkcia automatického núdzového volania Emergency Assist je funčkná vo viac ako v 30 krajinách Európy. Táto funkcia je funkčná iba vtedy, ak je pripojený kompatibilný mobilný telefón. Uvedie sa do činnosti aktiváciou airbagu s výnimkou kolenných airbagov, alebo keď systém registruje náraz sprevádzaný bezpečnostným prerušením prívodu paliva.
 • ZABEZPEČENIE

  Sfordami si vyberiete, ktoré dvere chcete zamknúť

  Nové centrálne zamykanie s diaľkovým ovládaním je teraz ešte lepšie zabezpečené. Môžete sa totiž rozhodnúť, že odomknete iba jedny dvere. Všetky ostatné zostanú zamknuté, kým neprepnete spínač na dverách vodiča. Tento spínač potom riadi odomykanie a zamykanie všetkých dverí vozidla.

  fordSpätné zrkadlá, ktoré na seba dávajú pozor

  Pri manévrovaní v stiesnených priestoroch alebo v úzkej ulici prídu spätné zrkadlá ľahko k úrazu. Riešením sú elektricky sklopné zrkadlá dodávaná na želanie. Na sklopenie stačí stlačiť tlačidlo. A pretože sú aj vyhrievané, za mrazivých rán vyrazíte na cestu rýchlejšie a bezpečnejšie.

  fordBezstarostné zdieľanie vozidla vďaka MyKey®

  Technológia Ford MyKey® umožňuje obmedziť najvyššiu dosiahnuteľnú rýchlosť, nastaviť upozornenie na nezapnuté pásy a dokonca aj regulovať hlasitosť audiosystému. Vďaka tejto technológii môžete požičať svoj nový Ford Mondeo kamarátom alebo členom rodiny a zároveň naprogramovať do kľúča obmedzenia, ako budú auto používať. Administrátorský kľúč si môžete nechať pre seba a dokonca možno mať viac kusov od oboch typov kľúča.

Bookmark & Share