Dynamika, ktorá vás bude baviť

Presvedčivá dynamika a pohotové reakcie motora v kombinácii s mimoriadnou hospodárnosťou a nízkymi emisiami, vďaka vyspelým technológiám dokáže nový Ford Kuga tieto vlastnosti dokonale skĺbiť.

Spolu s inteligentným systémom pohonu všetkých kolies zaručujú skvelú ovládateľnosť v každom teréne.
Nová Kuga tak vždy dosahuje pôsobivej ovnováhy medzi dynamikou a hospodárnosťou.

 • MOTORY A PREVODOVKY

  Vfordyšší výkon, nižšia spotreba

  Nový Ford Kuga je poháňaný zážihovým motorom 1.5 EcoBoost v dvoch variantoch 120 a 150 koní v kombinácii so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. Kombinácia motora 1.5 EcoBoost s inteligentným pohonom AWD a 6-stupňovej automatickej prevodovky potom prináša výkon 182 koní. Motor má výkon, aký by ste čakali od konvenčnej jednotky 1,6l, ale pritom dosahuje kombinovanú spotrebu paliva len 6,3 litra na 100 km. Vďačí za to kombinácií priameho vstrekovania paliva a preplňovaniu pomocou turbodúchadla.

  fordŠiroká škála vznetových motorov

  Dávate prednosť nafte? Vyberte si z motorov 1.5 TDCi a 2.0 TDCi. Oba využívajú najmodernejšie technológie, ktoré zvyšujú výkon a krútiaci moment, zároveň však znižujú spotrebu aj emisie. U oboch jednotiek možno vyberať z variantov s výkonom od 120 až do 180 koní.

  fordPrecízne manuálne radenie

  Šesťstupňová manuálna prevodovka je dimenzovaná aj na vysoké točivé momenty a vyznačuje sa hladkým, presným radením. Indikátor radenia na prístrojovom štíte v novom Forde Kuga vám napovie kedy radiť, aby ste mohli dosiahnuť čo najmenšej spotreby.

  Rfordýchla a úsporná prevodovka PowerShift

  Technicky vyspelá šesťstupňová prevodovka v sebe spája pohodlie automatu s pocitom kontroly, ktorý vodičovi dáva klasické manuálne radenie. Automaticky predvolí ďalší stupeň, takže pri radení nedôjde k prerušeniu hnacej sily. Bleskurýchle a úplne hladké zmeny prevodových stupňov prispievajú k plynulejšej jazde. V porovnaní s konvenčnými automatmi má pritom táto dvojspojková prevodovka nižšiu spotrebu paliva aj emisie CO2.

  fordRadenie na volante vás bude počúvať

  Sekvenčné radenie páčkami pod volantom sa bežne vyskytuje v športových autách, je však dostupné aj so šesťstupňovou prevodovkou PowerShift. Technológia inšpirovaná svetom pretekárskych áut vám umožňuje ovládať prevodovku končekmi prstov. Pretože sú pádla umiestnená priamo na volante, môžete ľahko radiť aj pri zatáčaní.

 • HOSPODÁRNA PREVÁDZKA

  Vďaka systému Auto Stop-Start spotrebujete menej paliva

  Akonáhle vaše vozidlo zastaví na semafore alebo v kolóne, táto technológia dokáže automaticky zhasnúť motor, aj naďalej však napája svetlomety, klimatizáciu, rádio alebo systém Ford SYNC 3. Keď sa chcete znova rozbehnúť, stačí zošliapnuť spojku a zaradiť jednotku ako obvykle. Motor ihneď sám naskočí. Systém Auto Stop-Start je najefektívnejší v mestách, kde môže znížiť spotrebu až o 10%.

  fordInteligentný informačný systém pre úspornejšiu jazdu

  Inovatívny informačný systém Ford EcoMode neustále vyhodnocuje vplyv vášho spôsobu riadenia na spotrebu vozidla. Analyzuje rýchlosť, radenie, predvídavosť aj pomer krátkych a dlhých jázd. Inteligentný softvér vám potom poskytuje užitočné rady, ako znížiť spotrebu paliva.

  fordÚspornejšie dobíjanie akumulátora

  Systém inteligentného regeneratívneho dobíjania akumulátora dobíja kapacitu batérie iba vtedy, keď je to potrebné a keď je to ekonomicky výhodné.Tým je možné ušetriť ešte viac paliva a ďalej znížiť emisie.

Bookmark & Share