Kombinácia dynamiky a hospodárnosti

Benzín, alebo diesel, pokročilá konštrukcia a dômyselná technika v oboch prípadoch zaisťujú suverénnu dynamiku a prekvapivo nízku spotrebu. Paleta pokročilých zážihových a vznetových motorov je totiž skonštruovaná tak, aby využívala palivo čo najefektívnejším spôsobom.

K ďalšiemu zníženiu spotreby paliva aj emisií prispieva aj niekoľko inovatívnych úsporných technológií.
Hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 v kombinovanom režime nájdete v aktuálnom cenníku

 • MOTORY

  Dfordynamika a hospodárnosť bez kompromisov

  Dva benzínové motory EcoBoost sa vyznačujú kombináciou priameho vstrekovania paliva a preplňovania turbodúchadlom. Vďaka tomu dosahujú vynikajúci výkon aj spotrebu. Nový zážihový motor 1.5 EcoBoost je najnovším členom revolučnej rady EcoBoost. Má nízke emisie a mimoriadne nízku spotrebu paliva, pritom však ponúka výkon 160 koní. Motor 2.0 EcoBoost ponúka impozantných 240 koní. Má špeciálne naladený sound symposer, ktorý vám umožní vychutnať si športový zvuk.

  fordŠiroká škála dieselových motorov

  Dávate prednosť nafte? Technicky vyspelý motor 2.0 TDCi dáva na výber zo štyroch úrovní výkonu od 120 koní až po biturbo s 210 koňmi. Všetky využívajú najmodernejšie technológie, ktoré zvyšujú výkon a krútiaci moment, zároveň však znižujú spotrebu aj emisie.

  fordTri typy šesťstupňových prevodoviek

  Nový Ford Galaxy dáva na výber hneď tri rôzne prevodovky. Šesťstupňová manuálna prevodovka je dimenzovaná aj na vysokej točivé momenty a vyznačuje sa hladkým, presným radením. Rovnako šesťstupňová automatická prevodovka umožňuje prenášať vysoký krútiaci moment. Jej prevody sú starostlivo naladené s ohľadom na maximálnu dynamiku a zároveň hospodárnosť. K dispozícii je tiež pohon všetkých kolies a šesťstupňová prevodovka Ford PowerShift.

  Rfordýchly a úsporný Ford PowerShift

  Technicky vyspelá šesťstupňová prevodovka v sebe spája pohodlie automatu s pocitom kontroly, ktorý vodičovi dáva klasická manuálna prevodovka. Automaticky predvolí ďalší stupeň, takže pri radení nedôjde k prerušeniu hnacej sily. Bleskurýchle a úplne hladké zmeny prevodových stupňov prispievajú k plynulejšej jazde v porovnaní s konvenčnými automatmi.

  fordAutomat vás bude počúvať

  Pádla pod volantom pre manuálnu voľbu prevodov sa bežne vyskytujú len v športových a luxusných autách. Nový Ford Galaxy ich ponúka k šesťstupňovej automatickej prevodovke aj k prevodovke Powershift. Technológia inšpirovaná svetom pretekárskych áut umožňuje ovládať prevodovku končekmi prstov. Pretože sú pádla priamo na volante, môžete ľahko radiť aj pri zatáčaní.

 • HOSPODÁRNOSŤ

  Vfordďaka systému Auto Stop/Start spotrebujete menej paliva

  Akonáhle vaše vozidlo zastaví na semaforoch alebo v kolóne, táto technológia dokáže automaticky zhasnúť motor. Aj naďalej však napája svetlomety, klimatizáciu, rádio alebo systém Ford SYNC. Keď sa chcete znova rozbehnúť, stačí zošliapnuť spojku a zaradiť rýchlosť ako obvykle. Motor ihneď sám naskočí. Systém Auto Stop/Start je najúčinnejší v mestách.

  fordInteligentný informačný systém pre úspornejšiu jazdu

  Inovatívny systém Ford EcoMode neustále vyhodnocuje vplyv vášho spôsobu riadenia na spotrebu vozidla. Analyzuje rýchlosť, radenie, predvídavosť aj pomer krátkych a dlhých jázd. Inteligentný softvér vám potom poskytuje rady, ako ešte viac znížiť spotrebu paliva.

  fordEfektívnejší spôsob dobíjania akumulátora

  Na rozdiel od konvenčných systémov v novom Forde Galaxy obnovuje inteligentné rekuperačné dobíjanie kapacitu akumulátora iba vtedy, keď je to potrebné. Pokiaľ to nie je nutné, nedobíja napríklad počas akcelerácie. Tým možno ušetriť ešte viac paliva a ďalej znížiť emisie.

  Ffordord Easy-Fuel pre bezpečnejšie tankovanie

  S týmto systémom je načerpanie nesprávneho druhu paliva prakticky nemožné, pretože nesprávna tryska tankovacej pištole neprejde hrdlom. A keďže je systém Ford Easy-Fuel bezviečkový, nemusíte ani manipulovať so špinavým viečkom.

Bookmark & Share