Plný inteligentných technológií

Každý aspekt Fordu Focus ST je navrhnutý špeciálne pre váš komfort a pohodlie. Keďže každá technológia existuje pre to, aby uľahčovala život, tak aj naše technológie existujú pre to, aby ste si mohli maximálne naplno
a úplne nerušene užívať skvelého výkonu vášho Fordu Focus ST.

Múdra technika, inteligentný dizajn, precízna konštrukcia, za volantom Fordu Focus ST ste vždy
v kontakte s vozovkou rovnako ako so svojou hudbou, správami a telefonickými hovormi.

 • TECHNOLÓGIE

  Hfordands-free technológia s hlasovým ovládaním

  Ford SYNC 3 s hlasovým ovládaním a dotykovou obrazovkou je pokročilý komunikačný a zábavný systém, ktorého súčasťou je aj farebná dotyková obrazovka s uhlopriečkou 8 palcov. Táto obrazovka s vysokým rozlíšením umožňuje intuitívne ovládanie pomocou dlaždíc, vďaka ktorým môžete ľahko spravovať funkcie systému vrátane telefónu, audia, klimatizácie či navigácie. Novinkou je, že systém teraz ponúka plnú podporu českého jazyka vrátane pokročilého hlasového ovládania v češtine.

  fordZostaňte pánmi situácie pri zmenách smeru

  Ford Focus ST má novú technológiu ETS, ktorá zlepšuje stabilitu pri prudkých zmenách smeru. Ide o súčasť elektronického stabilizačného systému ESC, ktorý je vypínateľný v troch krokoch. Systém vyhodnocuje jazdnú stabilitu a pokyny vodiča. Podľa potreby preventívne zasahuje, aby ste zostali pánmi situácie pri prudkých zmenách smeru alebo pri predbiehaní.

  Všimne si áut, ktoré by ste mohli prehliadnuť

  Systém upozornenia na premávku v kolmom smere je úplne nová technológia, dodávaná ako súčasť systému stráženia mŕtvych uhlov. Keď cúvate z parkovacieho miesta, systém upozornenia na premávku v kolmom smere zaznamená vozidlá prichádzajúce zo strany a upozorní vás na ne zvukovým signálom. Navyše sa rozsvieti aj kontrolka v spätnom zrkadle.

  Jfordasné a úsporné bi-xenónové svetlomety

  Bi-xenónové adaptívne predné svetlomety prispôsobujú svetelný kužeľ aktuálnym prevádzkovým podmienkam, od diaľnic až po mestské ulice. Súčasťou tejto technológie je tiež funkcia automatického prepnutia na stretávacie svetlá pri prichádzajúcom vozidle z protismeru alebo pri obiehaní iného vozidla.

  fordNastavte si vlastné obmedzenia rýchlosti

  Obmedzovač rýchlosti integrovaný do tempomatu umožňuje nastaviť si tlačidlami na volante rýchlosť, ktorú nechcete prekročiť. Vozidlo ju potom bude dodržiavať, aby ste vy mohli naplno sledovať premávku. Ak potrebujete ísť rýchlejšie, stačí len naplno zošliapnuť plynový pedál a obmedzovač rýchlosti sa deaktivuje.

  Ford Easy Fuel zabráni omylom pri tankovaní

  Vďaka tejto užitočnej technológií je prakticky nemožné načerpať do nádrže nesprávne palivo. Zlá tryska tankovacej pištole totiž hrdlom neprejde. A keďže je systém Ford Easy-Fuel bezviečkový, nemusíte ani manipulovať so špinavým viečkom nádrže a vaše ruky ostanú vždy po tankovaní čisté.

 • KOMFORT

  Bfordezstarostné manévrovanie a jazda

  Elektrický posilňovač riadenia EPAS automaticky mení svoj účinok. Pri parkovaní ide riadenie zľahka, aby sa vám ľahšie manévrovalo. Vo vyššej rýchlosti naopak stuhne a Ford Focus ST sa vďaka tomu vedie oveľa istejšie.

  fordNaštartujete stlačením tlačidla

  Kľúč nepotrebujete ani pri štartovaní Fordu Focus ST. Jednoducho stlačíte štartovacie tlačidlo pri zošliapnutej spojke resp. brzde, pri vozidlách s automatickou prevodovkou a motor sa prebudí k životu.

  fordQuickclear rýchlo očistí čelné okno

  Táto inteligentná funkcia umožňuje rýchly odjazd v mrazivých ránach. Stačí stlačiť tlačidlo a systém odmrazí čelné sklo za niekoľko sekúnd. Kým susedia oškrabú námrazu zo svojich vozidiel, vy už budete dávno na ceste.

  Sfordpätné zrkadlo s ochranou proti oslneniu

  Jazda v noci je oveľa ľahšia, keď vás neustále neoslňujú svetla automobilov za vami. Inovatívne automaticky zatmievacie spätné zrkadlo rozpozná žiaru svetlometu vozidiel idúcich za vami a prepne sa do tlmeného nastavenia.

  fordStierače, ktoré automaticky reagujú na dážď

  Stierače s dažďovým senzorom sa sami spustia, keď zaznamenajú vlhkosť na čelnom okne. Rýchlosť stierania sa automaticky reguluje podľa intenzity dažďa. Môžete si vybrať zo šiestich úrovní citlivosti. Tým stanovíte, pri akej miere vlhkosti na okne sa majú stierače spustiť.

 • OVLÁDATEĽNOSŤ

  Šfordportový podvozok v pretekárskom štýle

  Vylepšený podvozok Fordu Focus ST dostal tuhšie uloženie ramien prednej aj zadnej nápravy aj úplne novú konštrukciu stabilizátora. Nižšia svetlá výška znamená aj nižšie ťažisko a tým aj precíznejšie správanie v zákrutách.

  fordPrepnite do režimu Sport

  Systém ESP má dva prepínateľné režimy. Režim Sport vám ponecháva plnú kontrolu nad krútiacim momentom motora a obmedzuje intervencie ESP do brzdovej sústavy, aby neobmedzoval vodiča pri dynamickom spôsobe jazdy. Zároveň sa deaktivuje systém regulácie preklzu kolies, pretože za špecifických okolností môže vyššia miera pretáčania kolies znamenať lepšiu trakciu. V režime Off sú ESP aj regulácia preklzu kolies úplne vypnuté.

  fordViac istoty, ale aj viac zábavy v zákrutách

  Systém vektorovania krútiaceho momentu rozdeľuje hnaciu silu medzi predné kolesá podľa toho, ktoré má v danom okamihu lepší záber. Výsledkom je silnejšia priľnavosť, istejší pocit vodiča a precíznejšia ovládateľnosť pri akcelerácii zo zákrut s Fordom Focus ST.

  Afordsistent diaľkových svetiel

  Asistent diaľkových svetiel je užitočný pomocník pre jazdu v noci. Vodič sa vďaka nemu môže sústrediť na samotnú jazdu, pretože systém sa postará o samočinné prepínanie diaľkových a stretávacích svetiel, keď sa míňate s iným vozidlom, dobehnete iné vozidlo v rovnakom smere alebo vojdete do zástavby s osvetlením.

  fordSystémy, ktoré vám pomôžu zostať v správnom pruhu

  Systém udržiavania v jazdnom pruhu predchádza neúmyselným zmenám smeru na viacprúdových komunikáciách. Ak zaznamená, že vozidlo prechádza do vedľajšieho pruhu, bez toho, aby vodič použil smerovku, zasiahne do riadenia a vráti ho do správneho smeru. Systém upozornenia na neúmyselnú zmenu pruhu vás navyše upozorní vibráciami volantu aj zobrazením symbolu na displeji.

  fordViac istoty pri rozjazdoch do kopca

  Asistent pre rozjazd do kopca HLA sa stará o vašu bezpečnosť tým, že zabráni pohybu auta pri rozbiehaní v kopci. Po uvoľnení pedálu udrží tlak v brzdovej sústave ešte 2,5 sekundy, aby ste mali čas presunúť nohu na pedál plynu.

Bookmark & Share