Vaša bezpečnosť je našou prioritou

Vysoký výkon si vyžaduje aj vysokú úroveň bezpečnosti. Ford Focus ST preto disponuje širokou paletou pokročilých technických riešení, ktoré sa starajú o vašu bezpečnosť a pokoj. Takisto zabezpečenie vozidla
je na vynikajúcej úrovni, takže je postarané aj o vaše vozidlo.

 • BEZPEČNOSŤ

  Vfordzájomne spolupracujúce bezpečnostné systémy

  Focus ST je vybavený pokročilým systémom inteligentnej ochrany Ford IPS, ktorý koordinuje fungovanie bezpečnostných technológií. Jeho cieľom je chrániť čo najlepšie vás aj spolucestujúcich. Okrem pevnej karosérie, ktorá vďaka vysokopevnostnej oceli účinne pohlcuje energiu nárazu, chráni posádku vozidla tiež sústava airbagov. Stĺpik riadenia aj pedálová skupina sú skonštruované tak, aby sa pri nehode odsunuli smerom od vodiča a zmiernili tak riziko zranenia.

  fordFord SYNC s automatickým tiesňovým volaním

  Dôležitou súčasťou systému Ford SYNC, ktorá môže zachrániť život, je služba automatického núdzového volania Emergency Assist. Táto technológia automaticky kontaktuje linku tiesňového volania a oznámi nehodu v jazyku krajiny, v ktorej sa vozidlo práve nachádza. Hovor môžete zrušiť alebo ho prevziať a hovoriť s operátorom sami. Systém poskytne záchrannej službe informácie ako GPS súradnice aj v prípade, že ste v bezvedomí.*

  fordSystém upozornenia na nezapnuté pásy vzadu

  Tento systém vám pomôže ustrážiť, aby cestujúci sediaci vzadu zostali počas jazdy bezpečne pripútaní. Ak na niektorom z obsadených sedadiel nie je zapnutý pás, vydá systém zvukové aj vizuálne upozornenie.

  Sfordledovanie bdelosti vodiča spozná únavu

  Systém sledovania bdelosti vodiča priebežne monitoruje vaše správanie za volantom. Dokáže rozpoznať zmeny, ktoré môžu byť spôsobené únavou. Keď systém zistí, že ste menej pozorní, objaví sa na palubnej doske výstražná ikona naznačujúca, že si máte dopriať prestávku.

  fordTechnika vás upozorní na autá, ktoré nevidíte

  Systém stráženia mŕtvych uhlov zaznamená vďaka radarovým senzorom vozidlá schované v mŕtvom uhle spätných zrkadiel. Senzory sa nachádzajú na oboch stranách vozidla a aktívne upozorňujú na nebezpečenstvo rozsvietením oranžovej kontrolky, ktorá je jasne viditeľná v spätnom zrkadle.

  fordPre bezpečnejšie jazdy mestom

  Nehody v pomaly idúcej premávke s častým zastavovaním sa stávajú až príliš často, najmä v rušných mestských uliciach. Systém Active City Stop im dokáže zabrániť, prípadne aspoň zmierniť ich prípadné následky. Ak systém zistí, že vozidlo vpredu náhle zastavilo a vaše vozdilo sa pohybuje rýchlosťou nižšou ako 50 km/h, začne systém automaticky brzdiť.

  Pfordokročilé systémy pre kontrolovanejšie brzdenie

  Protiblokovací systém bŕzd ABS a systém elektronického rozdeľovania brzdnej sily EBD spoločne napomáhajú kontrolovanejšiemu brzdeniu. Vďaka vylepšenej konštrukcii brzdová sústava tiež reaguje oveľa rýchlejšie.

  *Automatické tiesňové volanie je v súčasnosti využiteľné v 30 krajinách Európy. Táto funkcia je aktívna ak je pripojený kompatibilný mobilný telefón. Uvedie sa do činnosti len vystrelením airbagu s výnimkou kolenného, alebo keď systém zaznamená náraz s prerušením prívodu paliva. Funkcie čítania textových správ a automatického tiesňového volania nie sú podporované vo všetkých európskych jazykoch.
 • ZABEZPEČENIE

  Zfordabezpečí vozidlo pred zlodejmi

  Kombinácia vyspelého alarmu a imobilizéra dostupného pre Ford Focus ST odradí každého zlodeja a znemožní mu s vozidlom odísť, ak by sa mu podarilo do neho vlámať. Môžete v noci pokojne spať, o váš Focus ST je dobre postarané.

  fordBez kľúča znamená bez starostí

  Systém Ford KeyFree vo Forde Focus ST vám odomkne aj zamkne vozidlo, bez toho aby ste museli vyťahovať kľúč z vrecka či kabelky. Istotne vám tak ušetrí veľa starostí, keď máte práve plné ruky batožiny.

  fordBezstarostné zdieľanie vozidla vďaka MyKey®

  Ford MyKey® sa postará o váš pokoj, keď požičiate auto kamarátovi alebo členovi rodiny. Jednoducho vsuňte kľúč do zapaľovania, naštartujte a následne sa riaďte jednoduchými pokynmi. Požadované obmedzenia naprogramujete priamo do konkrétneho kľúča. Môžete napríklad nastaviť obmedzovač rýchlosti, aktivovať upozornenie na nezapnuté pásy a dokonca aj obmedziť hlasitosť audiosystému.

  Sfordpätné zrkadlá, ktoré na seba dávajú pozor

  Elektricky sklopné spätné zrkadlá vo Forde Focus ST sa automaticky sklopia, keď zaparkujete, aby sa predišlo náhodnému poškodeniu. V sklopenej polohe sú chránené aj štýlové integrované ukazovatele smeru.

  fordVčasné upozornenie na defekt pneumatiky

  Systém detekcie poklesu tlaku v pneumatikách vás okamžite upozorní, akonáhle senzory zaznamenajú v niektorej z pneumatík pokles tlaku. V prípade defektu sa okamžite rozsvieti kontrolka na palubnej doske Fordu Focus ST.

Bookmark & Share