Športové vozidlo na každý deň

Skvelý výkon testovaný na závodných okruhoch, vynikajúcu efektivita motorov, progresívne technológie a špičkový dizajn, Ford Focus ST to všetko dokáže ponúknuť. Focus ST prináša paletu skvelých technológií. Napríklad systém SYNC 3 s pokročilou hands-free technológiou a dotykovou obrazovkou vám umožňuje intuitívne ovládať hudbu, telefón, navigačný systém a klimatizáciu jednoduchými hlasovými povelmi.

Takisto paleta moderných a výkonných motorov ponúka perfektnú rovnováhu medzi dynamikou a hospodárnosťou. A prvýkrát v histórii Fordu Focus ST tiež ponúkne vznetový agregát s výkonom 185 koní.

Keďže tento materiál obsahuje prehľad vlastností vozidla Ford Focus ST, niektoré spomínané prvky môžu byť súčasťou štandardnej výbavy vo všetkých verziách modelu, kým niektoré iné môžu byť k dispozícii len za príplatok alebo len vo vybraných limitovaných verziách.

Konkrétne údaje si vyhľadajte v sekcií stupne výbavy modelu Focus ST
alebo kontaktujte vášho najbližšieho predajcu vozidiel Ford

 • HLAVNÉ PRVKY VÝBAVY

  Nfordezameniteľný vzhľad v dizajne ST

  Široký a pevný postoj v kombinácii s výrazným stylingom jasne signalizuje športové ambície. Detaily ako dynamicky tvarovaná kapota alebo štíhle svetlomety mu udeľujú nezameniteľný vzhľad. Takisto vďaka premyslenému rozvrhnutiu interiéru s prvkami ST máte ovládacie prvky na dosah ruky.

  Viac o dizajne exteriéru a interiéru

  fordZrodený pre suverénnu akceleráciu

  Dieselový motor Fordu Focus ST má najvyšší výkon 136 kW alebo 185 koní a krútiaci moment 400 Nm. V prípade benzínového motora je to 184 kW alebo 250 koní a 345 Nm. Nové uloženie motora zaisťuje bezproblémový prenos tejto sily a mimoriadny záber predných kolies aj pri prudkej akcelerácii.

  Viac o motoroch a prevodovkách

  fordMultimediálny systém SYNC 3

  Vďaka novej generácii systému Ford SYNC môžete bezdrôtovo prepojiť váš mobilný telefón alebo MP3 prehrávač s palubným systémom. Hudbu, telefón, navigačný systém alebo klimatizáciu možno ovládať jednoduchými hlasovými povelmi alebo za pomoci 8" farebného dotykového displeja.

  Viac o moderných technológiách

  Vfordiac istoty, ale aj viac zábavy v zákrutách

  Systém vektorovania krútiaceho momentu rozdeľuje hnaciu silu medzi predné kolesá podľa toho, ktoré má v danom okamihu lepší záber. Výsledkom je oveľa silnejšia priľnavosť, istejší pocit vodiča a ďaleko precíznejšia ovládateľnosť pri akcelerácii zo zákrut s Fordom Focus ST.

  Viac o skvelej ovládateľnosti

  fordPre bezpečnejšie jazdy mestom

  Nehody v pomaly idúcej premávke s častým zastavovaním sa stávajú až príliš často. Systém Active City Stop im dokáže zabrániť, prípadne aspoň zmierniť ich následky. Ak systém zistí, že vozidlo vpredu náhle zastavilo a vaše vozdilo sa pohybuje rýchlosťou nižšou ako 50 km/h, začne systém automaticky brzdiť.

  Viac o bezpečnosti a zabezpečení

Bookmark & Share