Stvorený pre výkon a dynamiku

Nový Ford Focus RS dokáže ponúknuť výkon a dynamiku, akú potrebujete na pretekárskom okruhu, ale aj hospodárnosť, čo oceníte v každodennej prevádzke. Focus RS dáva vodičovi úplnú kontrolu nad svojím správaním, či už na ceste, alebo na pretekárskej dráhe pomocou voliteľných jazdných režimov.

 • MOTOR A PREVODOVKA

  Nfordáš najlepší model pre najlepších vodičov

  Ford Performance stavia na skúsenostiach, znalostiach a zručnostiach predchodcov ako Ford Racing, Team RS a ďalších špeciálnych oddelení. Na vývoji sa podielaľ aj Ken Block. Poslanie tímu je jasné, inovatívne športové vozidlá a technológie. Focus RS je dokonalým vyjadrením tejto filozofie.

  fordPokročilý motor 2.3 EcoBoost

  Revolučná technológia motora 2.3 EcoBoost kombinuje priame vstrekovanie paliva, nezávisle premenné časovanie sacích aj výfukových ventilov a preplňovanie twin-scroll turbodúchadlom. Motor zvolený pre Ford Focus RS prešiel špeciálnym ladením. Výsledkom je najvyšší výkon 350 koní a krútiaci moment až 470 Nm. Tento motor sa vyznačuje skvelou odozvou od najnižších otáčok aj mohutným záťahom až k obmedzovaču nastavenému na 6800 otáčok.

  fordVyspelá prevodovka umožňuje bleskurýchle radenie

  K maximálnemu využitiu potenciálu motora prispieva optimalizovaná šesťstupňová manuálna prevodovka. Kratšie radiaca páka a upravený mechanizmus radenia stojí za rýchlymi a presnými zmenami rýchlostných stupňov. Prevodovka aj spojka majú tiež zosilnenú konštrukciu.

  Rfordaďte v ideálny okamih

  Optimálnu akceleráciu na ktorýkoľvek rýchlostný stupeň zaisťuje sústava vyspelých systémov a funkcií. Športový ukazovateľ radenia informuje vodiča vo chvíli, keď nastane najvhodnejší okamih pre zmenu prevodového stupňa. Akonáhle sa otáčky priblížia k obmedzovaču, upozorní vás na to kontrolka v prístrojovom štíte.

  fordVďaka systému Stop-Start spotrebujete menej paliva

  Keď Ford Focus RS zastaví na semaforoch alebo v kolóne, systém Stop-Start môže automaticky zhasnúť motor. Pritom ale stále napája spotrebiče, ako je ventilačná sústava, rádio alebo multimediálny systém Ford SYNC 3. Akonáhle sa chcete znova rozbehnúť, stačí zošliapnuť spojku a zaradiť prvý rýchlostný stupeň ako obvykle. Motor ihneď sám naskočí.

 • PRE DOKONALÝ ZÁŽITOK Z JAZDY

  Mfordaximálna istota v zákrutách

  Inovatívny systém pohonu všetkých kolies Ford Performance AWD s dynamickým presmerovaním krútiaceho momentu udeľuje vozidlu extrémny trakciu, priľnavosť a zároveň nedostižnú agilitu a rýchlosť v zákrutách . Jeho základom sú dve elektronicky riadené lamelovej spojky na každej strane zadného diferenciálu, ktoré zaisťujú rozdeľovanie krútiaceho momentu medzi prednou a zadnou nápravou a tiež medzi ľavým a pravým zadným kolesom podľa povrchu vozovky.

  fordSuverénny na ceste aj na pretekárskom okruhu

  Nový Focus RS dáva vodičovi úplnú kontrolu nad svojím správaním, či už na ceste, alebo na pretekárskej dráhe. Môžete prepínať medzi režimami Normal, Sport a Track. Podľa zvoleného režimu sa upraví nastavenie pohonu všetkých kolies, tlmičov pruženia, stabilizačného systému, ABS, riadenia a motora. Zmení sa dokonca aj zvuk. Na uzavretej trati môžete aktivovať režim Drift Mode, ktorý uľahčuje vyvolanie a udržanie kontrolovaného pretáčavého šmyku.

  fordPresvedčivý brzdný výkon

  Chladené predné kotúče s priemerom 350 mm a štvorpiestikové brzdy Brembo tvoria doteraz najvýkonnejšiu brzdovú sústavu v histórii RS. Tieto brzdy sú skonštruované tak, aby sa účinne chladili a odolávali vädnutiu aj pri športovej jazde na pretekárskom okruhu. K optimálnemu chladenia prispievajú okrem iného chladiace rebrá na predných kotúčoch.

  Tfordempomat pre uvoľnenejšiu jazdu

  Adaptívny tempomat ACC je zdokonalený systém regulácie rýchlosti, ktorý sleduje priestor vpredu prostredníctvom radarového senzora, čím prispieva k ešte uvoľnenejšej jazde. Adaptívny tempomat umožňuje zvoliť si rýchlosť jazdy, ktorú potom samočinne udržiava. Pokiaľ ale jeho radarové senzory zaznamenajú vpredu iné vozidlo, vaše vozidlo spomalí, aby zachovalo bezpečný odstup. Akonáhle sa cesta opäť uvoľní, systém opäť zrýchli na nastavenú rýchlosť. Adaptívny tempomat funguje v rýchlostiach 30 až 180 km/h.

  fordPripraviť sa, pozor, štart!

  Aktivujte Launch Control, zaraďte prvý rýchlostný stupeň, zošliapnite naplno plyn a uvoľnite spojku. Pokročilé technológie v okamihu nastavia hnaciu sústavu a podvozok tak, aby vozidlo vystrelilo z miesta čo najrýchlejšie. Distribúciu hnacej sily zabezpečuje systém pohonu všetkých kolies, zatiaľ čo funkcia overboost, čiže dočasné zvýšenie plniaceho tlaku, sa postará o maximálny krútiaci moment.

Bookmark & Share