Vychutnajte si jeho potenciál naplno

Exteriér nového Fordu Focus RS priťahuje neustále pozornosť, zatiaľ čo interiér vás nebude ničím rušiť od maximálneho zážitku z jazdy. Potom sú tu inteligentné funkcie v kombinácii s pokročilou technikou, ktoré sa postarajú o to, aby ste si znova a znova mohli užívať strhujúcu a nezabudnuteľnú jazdu.

Vo Focuse RS budete obklopeni inteligentnými technológiami. Každá z nich má konkrétnu úlohu, ale všetky spoločne plnia jediný účeľ, umožnit vám vychutnať si dynamický potenciál tohto vozidla naplno.

 • TECHNOLÓGIE

  Nfordajnovšie hands-free technológie

  Multimediálny systém Ford SYNC 3 s Bluetooth® handsfree zaisťuje komfort pri jazde a umožňuje vám držať ruky na volante a oči na vozovke. Vďaka novej funkcii hlasového ovládania v českom jazyku je ovládanie ešte jednoduchšie než kedykoľvek predtým. Systém je tiež doplnený o 8" dotykový displej na stredovom paneli, pomocou ktorého môžete tiež všetky funkcie intuitívne spravovať.

  fordMaximálna istota v zákrutách

  Inovatívny systém pohonu všetkých kolies Ford Performance AWD s dynamickým presmerovaním krútiaceho momentu udeľuje vozidlu extrémny trakciu, priľnavosť a zároveň nedostižnú agilitu a rýchlosť v zákrutách . Jeho základom sú dve elektronicky riadené lamelovej spojky na každej strane zadného diferenciálu, ktoré zaisťujú rozdeľovanie krútiaceho momentu medzi prednou a zadnou nápravou a tiež medzi ľavým a pravým zadným kolesom podľa povrchu vozovky.

  fordSuverénny na ceste aj na pretekárskom okruhu

  Nový Focus RS dáva vodičovi úplnú kontrolu nad svojím správaním, či už na ceste, alebo na pretekárskej dráhe. Môžete prepínať medzi režimami Normal, Sport a Track. Podľa zvoleného režimu sa upraví nastavenie pohonu všetkých kolies, tlmičov pruženia, stabilizačného systému, ABS, riadenia a motora. Zmení sa dokonca aj zvuk. Na uzavretej trati môžete aktivovať režim Drift Mode, ktorý uľahčuje vyvolanie a udržanie kontrolovaného pretáčavého šmyku.

  Pfordre bezpečnejšie jazdy mestom

  Nehody v pomaly idúcim prevádzke s častým zastavovaním sa stávajú až príliš často, najmä v rušných mestských uliciach. Systém Active City Stop im dokáže zabrániť, prípadne aspoň zmierniť ich následky. Ak systém zistí, že vozidlo vpredu náhle zastavilo a váš Ford Focus RS sa pohybuje rýchlosťou nižšou ako 50 km/h, začne automaticky brzdiť.

  fordFord Easy Fuel zabráni omylom pri tankovaní

  Vďaka tejto užitočnej technológií je prakticky nemožné načerpať do nádrže nesprávne palivo. Zlá tryska tankovacej pištole totiž hrdlom neprejde. A keďže je systém Ford Easy-Fuel bezviečkový, nemusíte ani manipulovať so špinavým viečkom nádrže a vaše ruky ostanú vždy po tankovaní čisté.

  fordSvetlomety, ktoré vám pomôžu vidieť do zákrut

  Bixenónové svetlomety nového Fordu Focus RS sú nielen atraktívne na pohľad, ale aj inteligentné. Sledujú totiž cestu podľa toho, ako otáčate volantom. Dokážu tiež upraviť svetelný kužeľ podľa rýchlosti jazdy a okolitého prostredia. V závislosti na aktuálnych podmienkach systém vyberie zo siedmich rôznych režimov, napríklad do mesta, na diaľnici, na okresné cesty alebo do zlého počasia.

 • KOMFORT

  Nfordastaviteľné tlmiče

  Bez toho aby ste spustili ruky z volantu, môžete zmeniť nastavenie tlmičov pruženia. Tlačidlom pod volantom môžete zvoliť Base Mode s komfortným, ale stále dostatočne športovým správaním. Režim Sport Mode prinesie tuhšie nastavenie tlmičov a spolu s ním tiež ešte precíznejšiu ovládateľnosť vozidla na ceste alebo na pretekárskom okruhu. Zvolený režim sa prehľadne zobrazí v prístrojovom paneli, aby ste mali vždy prehľad o aktuálnom nastavení.

  fordQuickclear rýchlo očistí čelné okno

  Táto inteligentná funkcia umožňuje rýchly odjazd v mrazivých ránach. Stačí stlačiť tlačidlo a systém odmrazí čelné sklo za niekoľko sekúnd. Kým susedia oškrabú námrazu zo svojich vozidiel, vy už budete dávno na ceste.

  fordSpätné zrkadlo s ochranou proti oslneniu

  Jazda v noci je oveľa ľahšia, keď vás neustále neoslňujú svetla automobilov za vami. Inovatívne elektrochromatické spätné zrkadlo automaticky rozpozná žiaru svetlometov a prepne sa do tlmeného nastavenia.

  Sfordtierače, ktoré sa automaticky prispôsobia dažďu

  Stierače s dažďovým senzorom v novom Focuse RS sa sami spustia, keď zaznamenajú vlhkosť na čelnom okne. Rýchlosť stierania sa automaticky reguluje podľa intenzity dažďa. Môžete si vybrať zo šiestich úrovní citlivosti. Tým stanovíte, pri akej miere vlhkosti na okne sa majú stierače spustiť.

Bookmark & Share