Mimoriadna dynamika, ale aj bezpečnosť

Vozidlo schopné dosahovať vysokých jazdných výkonov potrebuje tiež naozaj vysokú úroveň bezpečnosti. Nový Focus RS je vybavený pôsobivou paletou pokročilých technických riešení, ktoré neustále chránia vás aj vašich spolucestujúcich. Takisto zabezpečenie vozidla je na vynikajúcej úrovni, takže je postarané aj o vaše vozidlo.

 • BEZPEČNOSŤ

  Vfordzájomne spolupracujúce bezpečnostné systémy

  Focus RS je vybavený pokročilým systémom inteligentnej ochrany Ford IPS, ktorý koordinuje fungovanie viacerých bezpečnostných technológií. Jeho cieľom je chrániť čo najlepšie vás aj vašich spolucestujúcich. Okrem pevnej karosérie, ktorá vďaka vysokopevnostnej oceli účinne pohlcuje energiu nárazu, chráni posádku vozidla tiež sústava airbagov. Stĺpik riadenia aj pedálová skupina sú skonštruované tak, aby sa pri nehode odsunuli smerom od vodiča.

  fordPokročilé systémy pre vyššiu kontrolu brzdenia

  Protiblokovací systém bŕzd ABS a systém elektronického rozdeľovania brzdnej sily EBD spoločne napomáhajú kontrolovanějšiemu brzdeniu. Vďaka vylepšenej konštrukcii brzdová sústava tiež reaguje omnoho rýchlejšie.

  fordViac istoty pri rozjazdoch v kopci

  Regulácia rozjazdu do kopca dočasne zabráni nechcenému cúvnutiu vozidla. Systém udržiava potrebný tlak v brzdovej sústave, čím získate dostatok času k presunu chodidla z brzdového pedálu na pedál plynový.

  Nfordastavte si vlastné obmedzenia rýchlosti

  Obmedzovač rýchlosti integrovaný do tempomatu umožňuje nastaviť si tlačidlami na volante rýchlosť, ktorú nechcete prekročiť. Vozidlo ju potom bude dodržiavať, aby ste vy mohli sledovať premávku. Ak potrebujete ísť rýchlejšie, stačí naplno zošliapnuť plyn a obmedzovač rýchlosti sa dočasne deaktivuje.

  fordVčasné upozornenie na pokles tlaku v pneumatike

  Systém detekcie poklesu tlaku v pneumatikách vás prostredníctvom ikony na prístrojovej doske upozorní, akonáhle v niektorej z pneumatík klesne tlak. Získate tak dostatok času na to, aby ste mohli bezpečne zastaviť a problém vyriešiť.

 • ZABEZPEČENIE

  Zfordlodeji nedostanú šancu

  Vyspelý alarm sa automaticky uvedie do režimu stráženia pri dvojitom uzamknutí vozidla. Ak senzory zaznamenajú pohyb vo vnútri alebo dôjde k pokusu o násilné vniknutie, prípadne odtiahnutie vozidla, rozoznie sa silná siréna.

  fordBezstarostné zdieľanie vozidla vďaka MyKey®

  Ford MyKey® sa postará o váš pokoj, keď požičiate auto kamarátovi alebo členovi rodiny. Jednoducho vsuňte kľúč do zapaľovania, naštartujte a následne sa riaďte jednoduchými pokynmi. Požadované obmedzenia naprogramujete priamo do konkrétneho kľúča. Môžete napríklad nastaviť obmedzovač rýchlosti, aktivovať upozornenie na nezapnuté pásy a dokonca aj obmedziť hlasitosť audiosystému.

  Sfordpätné zrkadlá, ktoré na seba dávajú pozor

  Elektricky sklopné spätné zrkadlá v novom Forde Focus RS sa automaticky sklopia, keď zaparkujete, aby sa predišlo náhodnému poškodeniu. V sklopenej polohe sú chránené aj štýlové integrované ukazovatele smeru.

Bookmark & Share