Predstavujeme vysokovýkonný Focus RS

Ponúkne vám 350 konských síl, maximálnu rýchlosť 268 km/h a podmanivé zrýchlenie z 0 na 100 km/h
len za 4,7 sekundy. Moderný motor 2.3 EcoBoost udeľuje Fordu Focus RS impozantné jazdné výkony.

Nad tým všetkým bdie súbor pokročilých technológií ako inovatívny systém pohonu všetkých kolies Ford Performance AWD, funkcia Launch Control alebo prepínateľné jazdné režimy.
A pokiaľ ide o samotný vzhľad vozidla, ten hovorí sám za seba.

Keďže tento materiál obsahuje prehľad vlastností vozidla Ford Focus RS, niektoré spomínané prvky môžu byť súčasťou štandardnej výbavy vo všetkých verziách modelu, kým niektoré iné môžu byť k dispozícii len za príplatok alebo len vo vybraných limitovaných verziách.

Konkrétne údaje si vyhľadajte v sekcií stupne výbavy modelu Focus RS
alebo kontaktujte vášho najbližšieho predajcu vozidiel Ford

 • SPOZNAJTE HO BLIŽŠIE

 • HLAVNÉ PRVKY VÝBAVY

  Zfordávodné sedadlá Recaro

  Dynamický charakter Focusu RS dopĺňajú aj športové sedadlá Recaro. Sú ergonomicky tvarované a zdobené logom RS. Bočnice vás pevne podržia pri športovej jazde. Na želanie sú k dispozícii aj anatomické ultrašportové sedadlá Recaro potiahnuté mikrovláknom používaným aj v motoristickom športe.

  Viac o dizajne interiéru a exteriéru

  fordPokročilý motor 2.3 EcoBoost

  Revolučná technológia motora 2.3 EcoBoost kombinuje priame vstrekovanie paliva, nezávisle premenné časovanie sacích aj výfukových ventilov a preplňovanie twin-scroll turbodúchadlom. Motor zvolený pre Ford Focus RS prešiel špeciálnym ladením. Výsledkom je najvyšší výkon 350 koní.

  Viac o motore a prevodovke

  fordSuverénny na ceste aj na pretekárskom okruhu

  Nový Focus RS dáva vodičovi úplnú kontrolu nad svojím správaním, či už na ceste, alebo na pretekárskej dráhe. Môžete prepínať medzi režimami Normal, Sport a Track. Na uzavretej trati môžete aktivovať režim Drift Mode, ktorý uľahčuje vyvolanie a udržanie kontrolovaného pretáčavého šmyku.

  Viac o dokonalom zážitku z jazdy

  Mfordaximálna istota v zákrutách

  Inovatívny systém pohonu všetkých kolies Ford Performance AWD s dynamickým presmerovaním krútiaceho momentu udeľuje novému Fordu Focus RS extrémnu trakciu, neuveriteľnú priľnavosť a zároveň nedostižnú agilitu a rýchlosť v zákrutách aj na akokoľvek náročnom povrchu.

  Viac o použitých technológiách

  fordVzájomne spolupracujúce bezpečnostné systémy

  Focus RS je vybavený pokročilým systémom inteligentnej ochrany Ford IPS, ktorý koordinuje fungovanie viacerých bezpečnostných technológií. Jeho cieľom je chrániť čo najlepšie vás aj vašich spolucestujúcich. Okrem pevnej karosérie chráni posádku vozidla tiež sústava sofistikovaných airbagov.

  Viac o bezpečnosti a zabezpečení

Bookmark & Share