S ocenením Euro NCAP Advanced

Systém Active City Stop, systém pre automatické navrátenie do jazdného pruhu, sledovanie bdelosti vodiča a detektor bezpečnej vzdialenosti, získali od najvýznamnejšej európskej organizácie zameranej na hodnotenie bezpečnosti automobilov prestížne ocenenie Euro NCAP Advanced.

Toto ocenenie môžu získať len tie najpokročilejšie systémy aktívnej bezpečnosti, ktoré sú dnes na trhu. Fakt, že sme za inovácie napomáhajúce k zvýšeniu vašej bezpečnosti obdržali už sedem ocenení Euro NCAP Advanced, potvrdzuje, že Ford kladie bezpečnosť na prvé miesto. Aj Ford Focus je toho len dôkazom.

 • BEZPEČNOSŤ CESTUJÚCICH

  Bfordezpečnostné systémy reagujúce v zlomku sekundy

  Focus disponuje systémom inteligentnej ochrany Ford IPS, ktorý koordinuje činnosť bezpečnostných technológií, aby tak chránil posádku. Okrem robustnej karosérie sa o bezpečnosť posádky stará kompletná zostava airbagov, ktorá chráni cestujúcich zo všetkých strán. Stĺpik riadenia aj pedálová skupina sa pri nehode riadene deformujú smerom od vodiča a znižujú tak riziko poranenia.

  fordS ESC máte vozidlo neustále pod kontrolou

  Elektronický stabilizačný systém ESC nepretržite monitoruje situáciu. Akonáhle zaznamená odchýlku od zvolenej jazdnej stopy, ako je napríklad počiatok šmyku, automaticky upraví vašu pozíciu a pomôže vám tak udržať nad vozidlom kontrolu. Súčasťou ESC je tiež systém regulácie preklzu kolies, ktorý potláča nadmerné pretáčanie kolies napríklad pri akcelerácii, čím zaručuje najlepší záber, výkon a stabilitu vo chvíľach, kedy to najviac potrebujete. Systém ESC je aktívny neustále, môžete však deaktivovať reguláciu preklzu kolies.

  fordMaximálna istota v zákrutách

  Systém stranového presmerovania krútiaceho momentu rozdeľuje hnaciu aj brzdnú silu medzi predné kolesá podľa povrchu vozovky a momentálnych podmienok. Reaguje až stokrát za sekundu, je teda 33x rýchlejší ako žmurknutie oka. Výsledkom je lepšia priľnavosť a precízna ovládateľnosť, čo môžete zistiť v momente, keď pri výjazde zo zákruty pridáte plyn.

  Prforde bezpečnejšiu jazdu mestom

  Nehody v pomalej prevádzke pri častom rozbiehaní a zastavovaní sú veľmi časté, najmä v rušných mestských uliciach. Systém prevencie nárazu Active City Stop im dokáže zabrániť, prípadne aspoň zmierniť ich následky. Ak systém zaznamená, že vozidlo vpredu náhle zastavilo a vy sa pohybujete rýchlosťou nižšou ako 50 km/h, automaticky aktivuje brzdy. Dokladom účinnosti systému Active City Stop je aj to, že získal ocenenie Euro NCAP Advanced.

  fordPomoc s brzdením vo vyšších rýchlostiach

  Funkcia autonómneho núdzového brzdenia je inovatívna funkcia, ktorá pracuje v rýchlostiach vyšších ako 50 km/h. Pomocou radaru sníma priestor pred vozidlom a ak zistí nebezpečenstvo zrážky, upozorní vodiča akustickými a vizuálnymi signálmi. Ak vodič nereaguje, systém pripraví brzdovú sústavu a potom začne sám brzdiť. Ak počas zásahu rýchlosť klesne pod 50 km/h, funkciu brzdenia nahradí systém prevencie nárazu Active City Stop. Spoločne tieto dva systémy poskytujú asistenciu pri brzdení v celom rozsahu rýchlostí.

  fordPokročilé systémy pre bezpečnejšie brzdenie

  Protiblokovací systém ABS s elektronickým rozdeľovačom brzdnej sily EBD sa spoločne postarajú o to, aby vaše vozidlo zostalo ovládateľné aj pri prudkom brzdení. Vylepšená brzdová sústava má tiež rýchlejšiu odozvu.

  Jafordsné a úsporné bixenónové svetlomety

  Bixenónové svetlomety s adaptívnym svietením prispôsobujú svetelný kužeľ aktuálnym jazdným podmienkam. Automaticky tak zaisťujú optimálne nasvietenie priestoru pred vozidlom v okolitom prostredí, od diaľnice až po ulice miest. Súčasťou tejto funkcie je aj funkcia automatického prepínania diaľkových svetiel.

 • AKTÍVNA ASISTENCIA

  Ľfordahké rozbiehanie do kopca

  Asistent pre rozjazd do kopca HLA sa stará o vašu bezpečnosť tým, že zabráni pohybu auta pri rozbiehaní v kopci. Po uvoľnení pedálu udrží tlak v brzdovej sústave ešte 2,5 sekundy, aby ste mali čas presunúť nohu na pedál plynu.

  fordAby ste zostali vždy v správnom pruhu

  Ak začnete vychádzať z jazdného pruhu bez použitia odbočovacieho svetla, varovanie pred neúmyselným opustením jazdného pruhu LDW vás na to upozorní vibráciami volantu a grafickým symbolom na informačnom displeji. Ak na upozornenie reagujete pomaly, alebo dokonca vôbec, systém pre automatické navrátenie do jazdného pruhu LKA vozidlo navedie späť do správneho smeru.

  fordZrkadlá, ktorá uvidia aj to, čo vy vidieť nemôžete

  Systém pre stráženie mŕtveho uhla BLIS prispieva k bezpečnejším zmenám jazdných pruhov pomocou radarových senzorov. Ak sa vo vašom mŕtvom uhle ocitne iné vozidlo, ktoré nemôžete vidieť, systém vás na neho upozorní rozsvietením oranžového indikátora v spätnom zrkadle na príslušnej strane. Súčasťou systému BLIS je aj úplne nová technológia, varovanie pred jazdiacimi automobilmi pri vycúvaní z parkovacieho miesta Cross Traffic Alert.

  fordimne si dopravných značiek, ktoré ste mohli prehliadnuť

  Či už sa jedná o značky umiestnené vedľa vozovky alebo nad ňou, alebo stále aj dočasné dopravné značenie, systém rozpoznávania dopravných značiek ich zaznamená. Na prístrojovom paneli sa potom rozsvieti kontrolka so symbolom rýchlostného obmedzenia alebo zákazu predbiehania.

  fordPomáha s dodržiavaním bezpečnej vzdialenosti

  Palubná doska môže zobrazovať aj ikonu indikátora vzdialenosti. Ten priebežne zobrazuje odstup od vozidla idúceho vpredu a v závislosti na zvolenom nastavení vzdialenosti zobrazuje symbol semaforu so odpovedajúcou farbou. Ak sa dostanete príliš blízko k vozidlu idúcemu pred vami, detektor bezpečnej vzdialenosti vás upozorní červeným výstražným symbolom.

  fordEšte lepšia odozva na brzdový pedál

  Tuhšie brzdové strmene vpredu v kombinácii s novým materiálom brzdového obloženia vpredu aj vzadu znamenajú v novom Forde Focus lepšiu odozvu na zošliapnutie brzdového pedála vodičom vozidla, a zlepšujú tak účinnosť brzdenia v nepriaznivých podmienkach.

  Ufordpozorní vás na nebezpečenstvo

  Predné a zadné parkovacie senzory boli rozšírené o bočné senzory, ktoré znižujú výskyt prípadov poškriabania a odretia o predmety, ktoré vodič pri manévrovaní ľahko prehliadne. Počas parkovania sú využívané senzory na zadnom nárazníku na detekciu nebezpečenstva po oboch stranách. Ak sa zistí nebezpečenstvo, systém vodiča upozorní akustickými a vizuálnymi signálmi.

  fordUž nikdy nezabudnete na bezpečnostný pás

  Táto funkcia prispieva k bezpečnosti najmä cestujúcich vzadu. Ak nie je na ktoromkoľvek z obsadených sedadiel zapnutý pás, vodič je na to upozornený akustickým aj vizuálnym signálom na prístrojovom paneli.

Bookmark & Share