Neuveriteľne chytré vozidlo

Akákoľvek technika by vždy mala mať svoj účel. A keď naštartujete Fiestu novej generácie, prebudíte tým k životu širokú paletu vyspelých systémov a technológií. Napríklad aktívny parkovací asistent, adaptívny tempomat, systém pre navrátenie do jazdného pruhu, rozpoznávanie dopravných značiek alebo najmodernejší multimediálny systém SYNC 3, ktorý vám naozaj uľahčí život. Pripravte sa vyskúšať technológie tak šikovné a užitočné, až sa budete diviť, ako ste sa bez nich mohli doteraz zaobísť.

 • TECHNOLÓGIE  Technológia, ktorú môžete ovládať hlasom

  Ford SYNC 3 je moderný komunikačný a zábavný systém, ktorý umožňuje ovládať telefón, hudobný prehrávač, navigáciu a klimatizáciu intuitívnymi hlasovými pokynmi alebo prostredníctvom 8" dotykovej obrazovky. Rozumie si s Apple CarPlay aj Android Auto. Prístup k mobilným aplikáciám zaisťuje aj rozhranie Applink. Sledovanie dopravných informácií v reálnom čase vám pomôže vyhnúť sa dopravným zápcham. Môžete dokonca zobraziť prehľad reštaurácií v okolí.

  fordVaša obľúbená hudba v dokonalom podaní

  Bez ohľadu na váš hudobný vkus si každá skladba zaslúži znieť presne tak, ako to jej interpret zamýšľal. A presne tak je to v novej Fieste s B&O PLAY. Tento prémiový audio systém s výkonom 675W je tvorený 10 reproduktormi, wooferom a subwooferom. Vyznačuje sa plným a silným zvukom. Akustickí špecialisti B&O PLAY navrhli a naladili túto pokročilú technológiu špeciálne pre novú Fiestu. Vychutnajte si teda obľúbené kapely a pesničky v súkromnej koncertnej sieni.

  fordPre vašu informovanosť aj zábavu

  Fiesta ponúka štyri úrovne palubného komunikačného a zábavného systému. Už základný stupeň obsahuje rádio, šesť reproduktorov a Bluetooth. Najvyššia špecifikácia prináša príjem digitálneho rádia, 8" dotykovú obrazovku, podporu Apple CarPlay a Android Auto, sedem reproduktorov, SYNC 3 s Bluetooth a hlasovým ovládaním aj celý rad ďalších funkcií.  Parkovanie bez stresu

  Parkovanie môže byť niekedy otrava. Ale nie s novou Fiestou. Vďaka kombinácii rôznych technológií navedie aktívny parkovací asistent vozidlo do voľného miesta. A nielen to. Asistent vyparkovania pomôže naopak pri odchode. Systém kolmého a pozdĺžneho parkovania spozná, či je miesto dostatočne veľké, a potom do neho sám zacúva. A systém sledovania prekážok po stranách vás vždy na ne upozorní.

  fordDokovacia stanica pre chytré telefóny

  MyFord Dock je premyslený detail slúžiaci k bezpečnému upevneniu chytrého telefónu, MP3 prehrávača alebo navigácie. Budete tak na prístroj dobre vidieť, bez toho aby ste spustili oči z cesty. Dokovacia stanica je umiestnená v hornej časti stredovej konzoly a má sklápacie veko, ktoré zabezpečí vaše zariadenie.  Všimne si dopravných značiek

  Či už sa jedná o značky umiestnené vedľa vozovky alebo nad ňou, stále alebo dočasné dopravné značenie, systém rozpoznávania dopravných značiek ich zaznamená. V prístrojovom štíte sa potom rozsvieti kontrolka so symbolom rýchlostného obmedzenia alebo zákazu predbiehania.

  Zfordostaňte za každých okolností pánmi situácie

  Elektronický stabilizačný systém nepretržite monitoruje jazdu. Ak zaznamená začínajúcu stratu priľnavosti, cieleným pribrzdením jednotlivých kolies obnoví smerovú stabilitu vozidla. ESC sleduje správanie auta prostredníctvom vyspelých senzorov protiblokovacieho a protipreklzového systému.

 • KOMFORT

  Vzdušnejší interiér vďaka panoramatickej streche

  Na rozdiel od väčšiny vozidiel tejto triedy je Fiesta na želanie k dispozícii s luxusnou dvojdielnou panoramatickou strechou. Možno ju buď pootvoriť, alebo odsunúť predný diel pod zadný. Vznikne tak svetlý a vzdušný interiér. Špeciálna reflexná vrstva na skle pritom zabraňuje prehrievaniu interiéru a súčasne vás chráni pred škodlivými UV lúčmi. V prípade potreby možno cez strop natiahnuť kryciu roletu.

  fordNa všetko sa nájde miesto

  Kabína je rozvrhnutá tak, aby vám umožnila využiť priestor do posledného milimetra. V závislosti na konkrétnom modeli nájdete vnútri až 19 rôznych odkladacích schránok. Praktická je tiež priehradka pred radiacou pákou s pogumovaným dnom, ktorá je ako stvorená pre odloženie mobilného telefónu.

  fordPokojne si natiahnite nohy

  Vďaka premyslenému využitiu priestoru ponúka nová Fiesta ešte viac miesta pre nohy vpredu aj vzadu. A pretože zadné sedadlá majú tenké, špeciálne tvarovaná operadlá, sedí spolucestujúci viac vzadu.

  Bez kľúčov rovná sa bez starostí

  Akonáhle prichádzate k svojmu vozidlu, systém Ford KeyFree zaznamená prítomnosť vášho kľúča, aj keď je schovaný vo vrecku alebo kabelke. Dvere sa odomknú, a keď sa posadíte, nemusíte dávať kľúč do zapaľovania. Stačí zošliapnuť spojku a stlačiť štartovacie tlačidlo Ford Power. Motor hneď naskočí.

  fordSedadlá aj volant vás zahrejú

  Na želanie sú k dispozícii vyhrievané predné sedadlá. Intenzitu vyhrievania je možné nastaviť v troch stupňoch opakovaným stlačením tlačidla. Zvolenú intenzitu ukazuje červená kontrolka. Či už je mrazivé ráno, chladný deň alebo studená noc, vyhrievaný volant vám zahreje ruke lepšie ako rukavice.

  fordNastavte si teplotu, ktorá vám vyhovuje

  Systém automatickej elektronickej regulácie teploty EATC v novej generácií Fordu Fiesta umožňuje nastaviť presnú teplotu, ktorá vám vyhovuje. Vyspelá samočinná klimatizácia ju potom bude automaticky udržiavať.

 • OVLÁDANIE

  Pfordosilňovač riadenia, ktorý reaguje na každú situáciu

  Elektrický posilňovač riadenia EPAS sa automaticky prispôsobuje rýchlosti jazdy a prevádzkovým podmienkam. V nízkych rýchlostiach ide riadenie ľahko, čím uľahčuje manévrovanie. Vo vysokých rýchlostiach, kedy potrebujete istejšiu kontrolu nad vozidlom, riadenie stuhne. Vďaka rozšíreným funkciám dokáže elektrický posilňovač riadenia tiež reagovať na poryvy bočného vetra a tlmiť nechcené vibrácie volantu na rozbitej ceste.

  Tempomat, ktorý sa automaticky prispôsobí

  Adaptívny tempomat umožňuje zvoliť si rýchlosť jazdy, ktorú potom samočinne udržiava. Pokiaľ ale jeho radarové senzory zaznamenajú vpredu iné vozidlo, vaše vozidlo spomalí, aby zachovalo bezpečný odstup. Akonáhle sa cesta opäť uvoľní, systém znovu zrýchli na nastavenú rýchlosť.

  fordViac istoty pri rozbiehaní v kopci

  Asistent pri rozbiehaní do kopca dočasne zabráni neúmyselnému cúvnutiu vozidla. Systém predĺži brzdný účinok o 2,5 sekundy, čím získate čas k presunu chodidla z brzdového pedálu na pedál plynový. Táto funkcia príde vhod aj pri zastavení a opätovnom rozjazde na klzkom povrchu.

  Afordsistent diaľkových svetiel

  Je to užitočná pomôcka pre riadenie v noci. Systém automatického prepínania diaľkových svetiel dočasne stlmí diaľkové svetlá, aby neoslňovali vodičov protiidúcich vozidiel a vozidiel idúcich pred vami. Akonáhle je vpredu opäť voľno, diaľkové svetlá sa znovu rozsvietia, aby ste mali najlepší rozhľad.

  fordJednoduchšie cúvanie

  Pätníky, kolesá, nízke múriky, zadná parkovacia kamera zobrazí na obrazovke integrovanej v palubnej doske všetko, čo je za vami. Systém sa zapne automaticky pri zaradení spiatočky. Navyše zobrazuje virtuálne navádzacie línie, ktoré vám pomôžu zájsť aj do tých najužších miest.

  Mfordenej únavná a úspornejšia jazda

  Tempomat s nastaviteľným obmedzovačom rýchlosti automaticky udržuje prednastavenú rýchlosť. Tým šetrí palivo, obmedzuje riziko prekročenia povolenej rýchlosti a rovnako ako všetky podobné systémy udržiava požadovanú rýchlosť za vás, takže na to nemusíte myslieť.

  fordQuickclear rýchlo očistí čelné sklo

  Táto inteligentná funkcia umožňuje rýchly odchod v mrazivých ránach. Jednoducho stlačíte tlačidlo a supertenké vykurovacie telieska rozpustia námrazu alebo zahmlenie na čelnom okne. Súčasne pomôžu zbaviť námrazy aj stierače. Aj keď je vonku pod nulou, okno bude čisté do niekoľkých sekúnd.

Bookmark & Share