Nekompromisný aj úsporný

Vďaka spojeniu premysleného dizajnu s praktickou konštrukciou podvozku a pokročilou aerodynamikou ponúka nový Ford Edge dokonale vyváženú kombináciu jazdnej dynamiky, hospodárnosti a precíznej ovládateľnosti.

 • MOTORY

  Mfordoderný dieselový motor

  Technicky vyspelý motor 2.0 TDCi je pre Edge ponúkaný v dvoch variantoch 180 koní alebo 210 koní Bi-Turbo. Obe využívajú najmodernejšie technológie, ktoré zvyšujú výkon a krútiaci moment, zároveň však znižujú spotrebu aj emisie CO2. Prevedenie motora Bi-Turbo s dvoma turbodúchadlami ponúka ešte oslnivejšiu dynamiku pri zachovaní hospodárnosti. Primárne turbodúchadlo pracuje už od nízkych rýchlostí. Sekundárne turbodúchadlo sa pridá vo vyšších rýchlostiach.

  fordPrecízne manuálne radenie

  Šesťstupňová manuálna prevodovka je dimenzovaná aj na vysoké točivé momenty a vyznačuje sa hladkým, presným radením. Navyše indikátor preradenia v novom Forde Edge na vám napovie na prístrojovej doske, kedy preradiť na iný prevodový stupeň, aby ste dosiahli čo najmenšej spotreby.

  fordRýchly a úsporný automat

  Technicky vyspelá šesťstupňová prevodovka v sebe spája pohodlie automatu s pocitom kontroly, ktorý vodičovi dáva klasický manuál. Automaticky predvolí ďalší stupeň, takže pri radení nedôjde k prerušeniu hnacej sily. Bleskurýchle a úplne hladké zmeny prevodových stupňov prispievajú k plynulejšej jazde. V porovnaní s konvenčnými automatmi má pritom prevodovka PowerShift nižšiu spotrebu paliva.

  Afordutomat vás bude počúvať

  Sekvenčné radenie páčkami pod volantom sa bežne vyskytuje v športových autách. Teraz sa ponúka aj k šesťstupňovej prevodovke Powershift. Technológia inšpirovaná svetom pretekárskych áut umožňuje ovládať prevodovku končekmi prstov. Pádla sú umiestnené na volante, môžete tak ľahko radiť aj pri zatáčaní.

 • HOSPODÁRNOSŤ

  Vfordďaka systému Auto Stop-Start spotrebujete menej paliva

  Akonáhle vaše vozidlo zastaví na semaforoch alebo v kolóne, táto technológia dokáže automaticky zhasnúť motor, Aj naďalej však dokáže napájať svetlomety, klimatizáciú, rádio alebo systém SYNC. Keď sa chcete znova rozbehnúť, stačí zošliapnuť spojku a zaradiť jednotku ako obvykle. Motor ihneď sám naskočí. Systém Auto Stop-Start je najefektívnejší v mestách.

  fordÚčinnejší spôsob dobíjania batérie

  Na rozdiel od konvenčných systémov obnovuje inteligentné rekuperačné dobíjanie kapacitu akumulátora len vtedy, keď je to naozaj potrebné. Ak to nie je nutné, napríklad počas akcelerácie, tak nenabíja akumulátor. Tým sa dá ušetriť ešte viac paliva a znížiť emisie.

  fordAktívna mriežka chladiča

  Pri pomalej jazde v novom Forde Edge ponecháva aktívna mriežka chladiča otvorený prístup vzduchu do motorového priestoru. Akonáhle s vozidlo zrýchlite, automaticky sa uzavrie. Tým sa zlepší aerodynamika vozidla, čo vedie k nižšej spotrebe paliva.

  Nfordižšia spotreba vďaka lepšej aerodynamike

  Dômyselným dizajnovým prvkom nového Fordu Edge sú predné aerodynamické clony. Drážky na vonkajších okrajoch predného nárazníka vedú vzduch okolo otáčajúcich sa kolies do otvorov v podbehoch, kadiaľ je odvádzaný preč. Táto clona vzduchu rýchlo obtekajúceho okolo kolies znižuje aerodynamický odpor vozidla, čo sa odráža v lepšej jazdnej dynamike aj hospodárnosti.

Bookmark & Share