Spoľahlivá bezpečnosť

Vďaka naozaj komplexnej sústave bezpečnostných opatrení, ktoré nepretržite navzájom spolupracujú, zaisťuje nový Ford Edge maximálne vysokú úroveň ochrany všetkým cestujúcim. Na to sa môžete spoľahnúť.

 • BEZPEČNOSŤ

  Vfordzájomne spolupracujúce bezpečnostné systémy

  Systém inteligentnej ochrany IPS koordinuje činnosť viacerých systémov tak, aby zabezpečil maximálnu ochranu vás aj ďalších cestujúcich. Okrem tuhého skeletu karosérie pohlcujúceho energiu pri náraze znižuje riziko zranenia pri nehode aj moderná konštrukcia sedadiel a bezpečnostných pásov. K bezpečnosti nového Fordu Edge prispievajú tiež dva predné, dva bočné airbagy pre vodiča a spolujazdca a dva stropné airbagy pre všetky rady sedadiel.

  fordMimoriadna ochrana cestujúcich vzadu

  Vonkajšie sedadlá v druhom rade môžu byť vybavené unikátnymi nafukovacími bezpečnostnými pásmi zadných sedadiel s integrovaným airbagom. Pásy sa pri nehode nafúknu a rozložia silu nárazu do päťkrát väčšej plochy než konvenčný bezpečnostný pás. Výhodou je menšie zaťaženie hrudného koša, takže pásy môžu pasažiera pevnejšie primknúť k sedadlu, bez toho aby sa zvýšilo riziko poranenia.

  fordSystém SYNC s automatickým núdzovým volaním

  Dôležitou súčasťou systému SYNC je automatické tiesňové volanie Emergency Assist*. Táto funkcia, ktorá môže aj zachrániť život, zavolá v prípade nehody na linku tiesňového volania a poskytne dispečerovi informácie o polohe vozidla v jazyku krajiny, v ktorej sa práve nachádzate. Hovor môžete zrušiť alebo ho prevziať. Najdôležitejšie je, že systém poskytne záchranárom zásadné informácie ako GPS súradnice aj v prípade, že si nie ste schopní pomoc zavolať sami.

  Dfordbá aj na bezpečnosť detí

  Nový Ford Edge je navrhnutý tak, aby zabezpečil bezpečnosť aj detským pasažierom pri každej jazde. Je vybavený ISOFIX úchytmi krajných zadných sedadiel, kde môžete sami ľahko namontovať dve detské sedačky. O bezpečie vašich ratolestí je tak postarané v tej najvyššej miere.

  Zrkadlá, ktoré uvidia to, čo vy vidieť nemôžete

  Systém stráženia mŕtveho uhla BLIS prispieva k bezpečnejšiemu prechádzaniu medzi jednotlivými jazdnými pruhmi. Jeho radarové senzory sledujú oblasť mŕtvych uhlov na oboch stranách vozidla. Ak zaznamenajú vozidlo, ktorá vám zostáva skryté, rozsvieti sa v spätnom zrkadle oranžová kontrolka.

  fordIstota v zložitých situáciach

  Vozidlo je vybavené elektronickým stabilizačným programom ESC. Ten v sebe združuje množstvo technológií, ktoré vám pomáhajú udržať si kontrolu nad vozidlom aj v kritických situáciách. Senzory sledujú náhle zmeny v riadení, brzdení alebo chovaní vozidla, ktoré by mohli zapríčiniť akúkoľvek stratu kontroly nad ním. V prípade potreby ESC presne upraví rýchlosť otáčania jednotlivých kolies, stabilizuje vozidlo a zabráni šmyku. Súčasťou je aj systém kontroly trakcie TCS a stranové presmerovania krútiaceho momentu TVC.

  Rfordýchlejšie a kratšie núdzové zastavenie

  Keď elektronický stabilizačný systém ESC v novom Forde Edge detekuje, že by mohlo dôjsť ku krízovej situácii a potrebe núdzového zastavenia, umožní rýchlu reakciu brzdového systému vyplnením medzier medzi brzdovými doštičkami a kotúčmi. Táto technológia napomáha výrazne skrátiť brzdnú dráhu vozidla.

  *Automatické tiesňové volanie je v súčasnosti využiteľné v 40 krajinách Európy. Táto funkcia je aktívna ak je pripojený kompatibilný mobilný telefón. Uvedie sa do činnosti len vystrelením airbagu s výnimkou kolenného, alebo keď systém zaznamená náraz s prerušením prívodu paliva. Funkcie čítania textových správ a automatického tiesňového volania nie sú podporované vo všetkých európskych jazykoch.
 • ASISTENCIA

  Sfordystém, ktorý chráni vás aj tých okolo

  Technológia Pre-Collision Assist znižuje riziko nehody s chodcom pri rýchlosti do 80 km/h alebo vozidlom do maximálnej rýchlosti. Upozorňuje na chodcov, ktorí sa nachádzajú pred vozidlom alebo mu môžu vstúpiť do jazdnej dráhy. Ak nezareagujete na varovanie, systém začne sám automaticky brzdiť. Účelom tejto technológie je znížiť závažnosť nehôd alebo im dokonca úplne zabrániť.

  fordVäčšia sila pre prudké zabrzdenie

  Bezpečnostný brzdový asistent EBA pomáha vozidlu dosiahnuť maximálnu účinnosť bŕzd v krízových situáciách. Systém riadený elektronickým stabilizačným systémom ESC sleduje, akou silou pôsobíte na brzdový pedál a v prípade potreby automaticky zvýši tlak v brzdovej sústave.

  Pokročilý systém vám pomôže zostať v jazdnom pruhu

  Varovanie pred neúmyselným opustením jazdného pruhu LDW sleduje pomocou kamery, či sa vozidlo nepohybuje za hranicou jazdného pruhu. V takom prípade vás varuje vizuálnym upozornením aj vibráciami volantu. Ak reagujete pomaly alebo vôbec, zasiahne do riadenia, aby vás vrátil späť do správneho pruhu. Táto technológia je určená pre viacprúdových komunikácie diaľničného typu.

  Sfordystém, ktorý vás upozorní na únavu

  Systém sledovania bdelosti vodiča v novom Forde Edge nepretržite monitoruje váš spôsob jazdy. Rozpozná zmeny, ktoré by mohli byť spôsobené únavou. Pokiaľ vo vašom správaní zaznamená znaky svedčiace o strate pozornosti, na prístrojovom paneli sa zobrazí ikona, ktorá vám odporučí urobiť si prestávku.

  fordNepretržitá ochrana proti prevráteniu

  Systém ochrany proti prevráteniu v novom Forde Edge rozpozná nadmerné náklony karosérie alebo pohyby, ktoré by mohli viesť k prevráteniu vozidla. V takom prípade automaticky pribrzdí a upraví krútiaci moment motora tak, aby ste dostali vozidlo späť pod kontrolu.

  fordSenzory pre jednoduchšie parkovanie

  Parkovacie senzory v novom Forde Edge vás informujú o vzdialenosti k najbližšej prekážke vpredu aj vzadu. Akonáhle zaznamenajú nejaký objekt, upozornia vás na neho zvukovým signálom, ktorý bude postupne nadobúdať na intenzite v závislosti od skracujúcej sa vzdialenosti od prekážky.

Bookmark & Share