Najvyššia úroveň bezpečnosti

Spoľahnúť sa môžete na širokú paletu bezpečnostných prvkov. Ich účelom je zabezpečiť maximálnu ochranu vám aj vašim spolucestujúcim. Nová rodina vozidiel C-MAX je vybavená vyspelými technológiami, ktoré pomáhajú vodičom zabrániť nehodám, alebo aspoň zmierniť ich dôsledky, od škrabancov alebo miernych nárazov pri parkovaní až po vážnejšie zrážky pri vyšších rýchlostiach.

 • BEZPEČNOSŤ

  Ofordcenenie za inovatívne bezpečnostné prvky

  Nový Ford C-MAX je vybavený technológiami, ktoré v minulosti získali ocenenie Euro NCAP Advanced, udeľované nezávislou európskou organizáciou zameranou na hodnotenie bezpečnosti automobilov. Toto ocenenie môžu získať len tie najpokročilejšie bezpečnostné systémy. Ford ho dostal za systémy Active City Stop, varovanie pred neúmyselným opustením jazdného pruhu LDW, systém pre automatické navrátenie do jazdného pruhu LKA a sledovanie bdelosti vodiča DIM.

  fordSystém SYNC s automatickým núdzovým volaním

  Dôležitou súčasťou systému SYNC, ktorá môže zachrániť život, je funkcia automatického núdzového volania. V prípade dopravnej nehody, kedy dôjde k aktivácii airbagov alebo bezpečnostnému odpojeniu palivového čerpadla, vie táto technológia automaticky zavolať na linku tiesňového volania. Toto volanie môžete zrušiť alebo môžete s linkou tiesňového volania hovoriť aj sami. Najdôležitejšie je to, že systém dokáže poskytnúť informácie, ako súradnice GPS v lokálnom jazyku*

  fordBezpečnostné systémy reagujúce v zlomku sekundy

  Nový Ford C-MAX disponuje systémom inteligentnej ochrany Ford IPS, ktorý koordinuje činnosť mnohých bezpečnostných technológií, aby tak chránil vás aj vašich spolucestujúcich. Okrem robustnej karosérie sa o bezpečnosť posádky stará tiež kompletná zostava airbagov, ktorá chráni cestujúcich zo všetkých strán. Stĺpik riadenia aj pedálová skupina sa pri nehode riadene deformujú smerom od vodiča a znižujú tak riziko poranenia.

  Ifordstota v zložitých situáciách

  Súčasťou elektronického stabilizačného systému ESC je množstvo technológií, ktoré vám pomáhajú udržať kontrolu nad vozidlom aj v kritických situáciách. Senzory monitorujú náhle zmeny v riadení, brzdení alebo správaní vozidla, ktoré by mohli spôsobiť stratu kontroly. V prípade potreby ESC presne upraví rýchlosť otáčania jednotlivých kolies, stabilizuje vozidlo a zabráni šmyku. ESC zahŕňa asistent pre rozjazd do svahu HSA, bezpečnostný brzdový asistent EBA, protiprešmykový asistent TA a protiblokovací brzdový systém ABS.

  fordFunkcia rozpoznávania dopravných značiek

  Či už sa jedná o značky umiestnené vedľa vozovky alebo nad ňou, či ide o stále alebo dočasné dopravné značenie, systém rozpoznávania dopravných značiek ich zaznamená. Na prístrojovom paneli sa potom rozsvieti kontrolka sa symbolom rýchlostného obmedzenia alebo zákazu predbiehania.

  fordPomoc s brzdením vo vyšších rýchlostiach

  Funkcia autonómneho núdzového brzdenia je inovatívna bezpečnostná funkcia, ktorá pracuje v rýchlostiach vyšších ako 50 km/h, t.j. napríklad na diaľnici. Pomocou radaru sníma priestor pred vozidlom a ak zistí nebezpečenstvo zrážky, upozorní vodiča akustickými a vizuálnymi signálmi. Ak vodič nereaguje, systém pripraví brzdovú sústavu a potom začne sám brzdiť.

  Syfordstém sledovania bdelosti vodiča spozná, že ste unavení

  Tento systém nepretržite monitoruje váš spôsob jazdy a dokáže rozpoznať príznaky nastupujúcej únavy. V takom prípade sa na palubnej doske zobrazí varovný symbol a odporučí vám prestávku v jazde. Táto technológia bola ocenená prestížnou cenou v oblasti bezpečnosti Euro NCAP Advanced.

  fordUpozorní vás na nebezpečenstvo

  Predné a zadné parkovacie senzory boli rozšírené o bočné senzory, ktoré znižujú výskyt prípadov poškriabania a odretia o predmety, ktoré vodič pri manévrovaní ľahko prehliadne. Počas parkovania sú využívané senzory na zadnom nárazníku na detekciu nebezpečenstva po oboch stranách. Ak sa zistí nebezpečenstvo, systém vodiča upozorní akustickými a vizuálnymi signálmi.

  fordVšimne si áut, ktoré ste mohli prehliadnuť

  Varovanie ped jazdiacimi automobily pri cúvaní z parkovacieho miesta Cross Traffic Alert je úplne nová funkcia dodávaná ako súčasť systému BLIS. Keď cúvate z parkovacieho miesta a máte obmedzený výhľad do strán, tento systém zaznamená vozidlá prichádzajúce z ktorejkoľvek strany až do vzdialenosti 40 metrov a upozorní vás na ne akustickými signálmi a vizuálne pomocou kontrolky v spätnom zrkadle na tej strane, odkiaľ sa vozidlo blíži.

  * Funkcia automatického núdzového volania Emergency Assist je funčkná vo viac ako v 30 krajinách Európy. Táto funkcia je funkčná iba vtedy, ak je pripojený kompatibilný mobilný telefón. Uvedie sa do činnosti aktiváciou airbagu s výnimkou kolenných airbagov, alebo keď systém registruje náraz sprevádzaný bezpečnostným prerušením prívodu paliva.
 • ASISTENCIA

  Mfordaximálna istota v zákrutách

  Systém stranového presmerovania krútiaceho momentu v novom Forde C-MAX a Grand C-MAX rozdeľuje hnaciu aj brzdnú silu medzi predné kolesá podľa povrchu vozovky a momentálnych podmienok. Reaguje až stokrát za sekundu, je teda 33x rýchlejší ako žmurknutie oka. Výsledkom je lepšia priľnavosť a mimoriadne precízna ovládateľnosť, čo môžete zaznamenať v momente, keď pri výjazde zo zákruty pridáte plyn.

  fordZrkadlá, ktorá uvidia aj to, čo vy vidieť nemôžete

  Systém pre stráženie mŕtveho uhla BLIS prispieva k bezpečnejším zmenám jazdných pruhov pomocou radarových senzorov. Ak sa vo vašom mŕtvom uhle ocitne iné vozidlo, ktoré nemôžete vidieť, systém vás na neho upozorní rozsvietením oranžového indikátora v spätnom zrkadle na príslušnej strane.

  fordPre bezpečnejšiu jazdu mestom

  Nehody v pomalej prevádzke pri častom rozbiehaní a zastavovaní sú veľmi časté, najmä v rušných mestských uliciach. Systém prevencie nárazu Active City Stop im dokáže zabrániť, prípadne aspoň zmierniť ich následky. Ak systém zaznamená, že vozidlo vpredu náhle zastavilo a vy sa pohybujete rýchlosťou nižšou ako 50 km/h, automaticky aktivuje brzdy. Dokladom účinnosti systému Active City Stop je aj to, že získal ocenenie Euro NCAP Advanced.

  Afordby ste zostali vždy v správnom pruhu

  Ak začnete vychádzať z jazdného pruhu bez použitia odbočovacieho svetla, systém varovania pred neúmyselným opustením jazdného pruhu LDW novom Forde C-MAX a Grand C-MAX vás na to upozorní vibráciami volantu a grafickým symbolom na informačnom displeji. Ak na upozornenie reagujete pomaly, alebo dokonca vôbec, systém pre automatické navrátenie do jazdného pruhu LKA vozidlo navedie späť do správneho smeru.

  fordSpätné zrkadlá, ktoré sa sami chránia

  Elektricky nastaviteľné a sklopné vonkajšie spätné zrkadlá sa po zaparkovaní automaticky sklopia, aby boli chránené pred náhodným poškodením. Okrem samotných zrkadiel sú takto chránené zároveň aj štýlové ukazovatele smeru.

  fordUpozornenie na defekt pneumatiky

  Ak začne v niektorej pneumatike klesať tlak, systém monitorovania tlaku v pneumatikách TPMS vás na to okamžite upozorní rozsvietením výstražnej kontrolky na prístrojovom paneli. Vďaka tomu získate dostatok času bezpečne zastaviť a problém s pneumatikou pohodlne vyriešiť.

Bookmark & Share