Vyšší výkon, nižšia spotreba

Nový Transit Custom poháňajú motory z novej rady Ford EcoBlue. Všetky ponúkané varianty majú vyšší výkon a krútiaci moment ako doteraz. Navrhnuté boli na splnenie prísnych štandardov emisnej normy Euro 6 a kombinujú výnimočnú úsporu paliva, zníženie emisií a tichší chod. Sú nielen výkonnejšie, ale aj všestrannejšie. A pritom hospodárnejšie a šetrnejšie k životnému prostrediu. Nový Transit Custom predstavuje naozaj rozumnú investíciu.

 • MOTORY

  Hospodárne motory Ford EcoBlue

  Motory Ford EcoBlue 2.0 vznikli s ohľadom na prísnu emisnú normu Euro 6. Kombinujú vysoký výkon s nízkymi hodnotami spotreby paliva. K ďalšiemu zníženiu prevádzkových nákladov prispieva predĺženie servisných intervalov až na 60 000 km alebo dva roky. V ponuke sú tri stupne výkonu 77 kW, 96 kW alebo 125 kW. Môžete si teda vybrať tú najvhodnejšiu variantu, či už vozíte ľahké náklady alebo využívate maximálnu prípustnú hmotnosť.

  fordAditívum, ktoré likviduje splodiny

  Systém selektívnej katalytickej redukcie SCR využíva činidlo AdBlue®. Jedná sa o kvapalinu na báze karbamidu a vody, ktorá rozkladá oxidy dusíka vo výfukových plynoch na dusík a vodu. Filter pevných častíc potom zachytí viac ako 99% prachových častíc vo výfukových plynoch. Aby vznetový motor Euro 6 vo vašom Custome pracoval správne, nesmie dôjsť k úplnému vyprázdneniu nádrže na aditívum AdBlue®. Na pokles jej hladiny vás upozorní kontrolka na palubnej doske.

  fordDlhé servisné intervaly

  Dieselové motory Ford EcoBlue 2.0 boli preverené pri náročných testoch. Diely, u ktorých sa predpokladá bežné opotrebenie, boli navrhnuté tak, aby slúžili dlhšie bez nutnosti údržby. Vďaka tomu mohli byť premenlivé servisné intervaly predĺžené až na 60 000 km alebo dva roky.

  Afordutomatická prevodovka SelectShift

  Pre vybrané verzie Fordu Transit Custom bude k dispozícii nová šesťstupňová automatická prevodovka SelectShift. Tá sa postará o pokojnú a uvoľnenú jazdu, najmä v rušnej mestskej premávke. Rýchlostné stupne možno voliť aj manuálne pomocou páky na palubnej doske.

 • HOSPODÁRNOSŤ

  Zfordníženie spotreby paliva prostredníctvom funkcie Stop-Start

  Táto technológia automaticky vypne motor, akonáhle vozidlo zastaví napríklad na semaforoch alebo v kolóne. Pritom stále dodáva dostatok energie pre klimatizáciu alebo rádio. Akonáhle sa budete chcieť znovu rozbehnúť, motor opäť automaticky naskočí. Tento systém je naozaj veľmi efektívny a oceníte ho predovšetkým pri častých jazdách mestom, kde môže znížiť spotrebu až o 10%.

  fordDômyselnejší spôsob dobíjania batérie

  Na rozdiel od konvenčných systémov obnovuje inteligentné rekuperačné dobíjanie kapacitu akumulátora iba vtedy, keď je to naozaj potrebné. Ak to nie je nevyhnutné, nedobíja napríklad počas akcelerácie. Takto sa ďalej šetrí palivo a znižujú emisie.

  fordRegulácia zrýchlenia vám pomôže jazdiť úspornejšie

  Táto nová funkcia reguluje úroveň zrýchlenie vozidla Transit Custom na základe toho, či je úplne alebo len čiastočne naložený. Vďaka tomu môžete znížiť spotrebu paliva až o 15% v závislosti na bežnom štýle jazdy. Táto technológia tiež znižuje opotrebenie motora, bŕzd a pneumatík a tým samozrejme aj vaše náklady.

Bookmark & Share