Pre menej stresujúci pracovný deň

Transit Custom je vybavený najmodernejšími technológiami, ktoré uľahčujú riadenie a to predovšetkým v mestskej premávke. Tým sa vám isto uľaví od celej rady starostí vášho bežného pracovného dňa.

Kabínu vozidla môžete využívať aj ako mobilnú kanceláriu. S hlasovým ovládaním Ford SYNC zostanete ľahko v kontakte. To je len zlomok z technických predností, ktoré robia z Transitu Custom výnimočné úžitkové vozidlo.

 • TECHNOLÓGIE

  Pfordokročilá hands-free technológia Ford SYNC

  Hlasovým ovládaním Ford SYNC môžete ovládať počúvanie hudby alebo telefonovať prostredníctvom jednoduchých, intuitívnych hlasových povelov. SYNC tiež umožňuje prehrávanie skladieb z USB zariadenia alebo MP3 prehrávača alebo ich bezdrôtový prenos z mobilného telefónu. A to všetko opäť s použitím hlasového ovládania. Takže vy môžete stále držať volant oboma rukami.

  fordZábavy, koľko si budete priať

  Vo Forde Transit Custom máte k dispozícii tie najmodernejšie komunikačné a zábavné multimediálne systémy. Najobsiahlejšia dostupná audio súprava obsahuje DAB rádio, prehrávač CD, USB vstup a multifunkčný displej. K dispozicii je aj celoeurópsky navigačný systém, zadná parkovacia kamera, systém Ford SYNC a dômyselné usporiadanie reproduktorov.

  fordZaznamená dopravné značky, ktoré ste mohli prehliadnuť

  Systém rozpoznávania dopravných značiek automaticky zaznamenáva značky štandardného formátu. Na prístrojovom paneli sa potom zobrazí kontrolka sa symbolom rýchlostného obmedzenia alebo zákazu predbiehania vozidiel.

  Sfordystém, ktorý vám pomôže zostať v jazdnom pruhu

  Ak zaznamená tento systém nechcené vybočenie z jazdného pruhu, okamžite vás upozorní vibráciami volantu a grafickým varovaním na displeji. Vibrácie si môžete nastaviť na jeden z troch stupňov citlivosti. Tento systém spolupracuje aj so systémom sledovania bdelosti vodiča.

  fordAdaptívna kontrola nákladu

  Funkcia adaptácie na hmotnosť nákladu rozopzná akúkoľvek zmenu ťažiska a hmotnosti nákladu. Následne upravuje zásahy systému ESP k optimalizácii brzdného účinku, trakcie a stability. Kontrola nad vozidlom a stabilita tak zostávajú optimálna bez ohľadu na náklad a zaťaženie vozidla.

  fordFord EasyFuel pre bezpečnejšie tankovanie

  S týmto systémom je už prakticky vylúčené, aby ste natankovali do vášho Transitu Custom nesprávne palivo, pretože nesprávna tankovacia pištol jednoducho neprejde hrdlom nádrže. A pretože je systém Ford EasyFuel súčasne aj bez viečka palivovej nádrže, neušpiníte si pri tankovaní ruky.

  Efordšte jednoduchšie cúvanie

  Obrubníky, lavičky, múriky ... Akonáhle zaradíte spätný chod, obraz z parkovacej kamery sa automaticky objaví na displeji rádia. Kamera sa pri cúvaní automaticky aktivuje a prekrývajúce sa značky na obraze kamery vám ukážu smer vozidla, aby ste tak bezpečne zaparkovali aj do tých najužších miest.

 • KOMFORT

  Vfordšetko, čo potrebujete k práci na cestách

  Kabína je vybavená radom funkcií, ktoré vám uľahčia prácu. Ak si napríklad vyberiete konfiguráciu so zdvojeným sedadlom spolujazdca, získate sklopením prostredného operadla stolík, na ktorý ľahko umiestnite svoj notebook alebo priečinok s dokumentmi. Vhod vám určite príde aj špičkové riešenie úložných priestorov, pod zdvojeným sedadlom spolujazdca je skrytá schránka s objemom 93 litrov, ďalšie skrytá schránka na mobilný telefón je v palubnej doske.

  fordNové, pohodlnejšie predné sedadlá

  Sedadlo vodiča je plne nastaviteľné, rovnako ako volant, takže ľahko nájdete optimálnu pozíciu. Je tu tiež vstavaná lakťová opierka a k dispozícii sú aj nastaviteľná bedrová opierka a vyhrievanie sedadiel. Sedadlá spĺňajú všetky požiadavky na odolnosť pri použití v úžitkovom vozidle, ale súčasne ponúkajú rovnakú úroveň pohodlia, ako v osobnom automobile. Či budete auto využívať k dlhým alebo krátkym cestám, v pohodlnom sedadle sa budete cítiť lepšie.

  fordÚplne nový systém vetrania a klimatizácie

  K dispozícii sú dva úplne nové systémy. Ponúkajú podstatne vyšší prietok vzduchu a lepší výkon kúrenia či chladenia. Súčasťou elektronického ovládania sú tri otočné ovládače. Zákazníci si môžu zvoliť štandardné vyhrievanie s recirkuláciou alebo manuálnu klimatizáciu v prednej časti. Pre zadný priestor pri modeloch kombi je možné zvoliť samostatný klimatizačný systém. Medzi ďalšie prvky výbavy patrí nezávislé kúrenie pre zadnú časť vozidla.

  Vfordyhrievané čelné sklo

  Elektrické vyhrievanie čelného skla technológiou Quickclear, známou z osobných vozidiel Ford, urobí v zime krátky proces prácnemu a nepohodlnému odstraňovaniu námrazy. S týmto systémom stačí nastúpiť do vozidla stlačiť tlačidlo a vstavané výhrevné telieska v skle odstránia námrazu za vás.

  fordStierače, ktoré sa prispôsobia intenzite dažďa

  Stierače s dažďovým senzorom sa automaticky spustia v okamihu, keď zaznamenajú prvé kvapky dažďa na čelnom skle automobilu. Rýchlosť stierania je potom regulovaná automaticky podľa intenzity dažďa. Sami si môžete nastaviť šesť úrovní citlivosti, ktoré určujú pri akom množstve vody na prednom skle sa stierače uvedú do činnosti. Stierače s dažďovým senzorom sú k dispozícii v kombinácii s automatickými prednými svetlometmi.

  fordPredné svetlomety, ktoré sa samy rozsvietia

  Transit Custom je vybavený senzormi, ktoré rozpoznajú úbytok svetla a automaticky aktivujú predné svetlomety. Jazda za súmraku je tak jednoduchšia a bezpečnejšia. Rovnako sa svetlomety automaticky rozsvietia, keď vojdete s vozidlom do tunela. Automatické predné svetlomety sú k dispozícii spoločne so stieračmi s dažďovým senzorom.

 • OVLÁDATEĽNOSŤ

  Mfordaximálna trakcia s minimálnym úsilím

  Náš pokročilý protipreklzový systém trakčnej kontroly TCS eliminuje pretáčanie kolies a zabezpečuje tak maximálnu záber a stabilitu práve vtedy, keď sú najviac potrebné. Tento systém neustále monitoruje a upravuje hnaciu silu aplikovanú na jednotlivé kolesá, čím zabezpečuje maximálny ontakt a záber pri zrýchlení.

  fordESP vám pomôže udržať vozidlo pod kontrolou

  Elektronický stabilizačný systém ESP priebežne monitoruje pohyb vášho vozidla. Rozpozná akékoľvek odchýlky od zvolenej jazdnej stopy, napríklad začínajúce šmyk a automaticky koriguje jazdnú dráhu vozidla, aby ste si udržali nad ním plnú kontrolu. Táto technológia tiež skracuje brzdnú dráhu.

  fordAsistent pre rozjazd do kopca

  Asistent pre rozjazd do kopca HLA zabráni nechcenému cúvnutiu. Systém predĺži účinok brzdnej sily o 2,5 sekundy, čím získate čas pri presune chodidla z pedálu brzdy na plynový pedál. Táto funkcia vám príde vhod aj pri zastavení a opätovnom rozjazde na klzkom povrchu.

  Ofordchrana proti prevráteniu

  Systém ochrany proti prevráteniu s unikátnym snímačom rýchlosti nakláňania pomáha udržať všetky kolesá bezpečne na zemi. Užitočný je najmä pre udržanie stability pri jazde s vysoko umiestneným ťažiskom alebo pri prejazde obrátene klopenými zákrutami.

  fordTempomat, ktorý sa automaticky prispôsobí

  Nastavte požadovanú rýchlosť vozidla a adaptívny tempomat bude udržiavať vopred nastavenú bezpečnú vzdialenosť od vozidla pred vami. Ak senzory zaznamenajú spomaľujúcu sa premávku pred vami, vaše vozidlo automaticky spomalí. Ak sa premávka opäť uvoľní, automobil zrýchli späť na pôvodne nastavenú rýchlosť.

  fordBezpečnejšie brzdenie bez ohľadu na zaťaženie

  Transit Custom kombinuje protiblokovací systém bŕzd ABS v kombinácii so systémom elektronického rozdeľovania brzdnej sily medzi prednú a zadnú nápravu podľa toho, či je vozidlo prázdne alebo naložené. Výsledkom je efektívne brzdenie a stabilné riadenie, čo je obzvlášť dôležité pri brzdení v zákrute. Systém tiež skracuje brzdnú dráhu.

  Zfordážitok z jazdy vďaka precízne naladenému podvozku

  S najvyššou starostlivosťou vyladený podvozok výrazne stužený na prednej aj zadnej osi je zárukou vynikajúcej stability a ovládania. Jeho účinok je ešte zvýraznený vďaka optimalizovanej a veľmi pevnej karosérii. A aj vďaka komfortným sedadlám budete mať pocit z jazdy ako v osobnom vozidle.

  fordJednoduchšie manévrovanie v noci

  Ak potrebujete v noci prejsť ostrou zákrutou, pomôže vám Transit Custom odbočovacími svetlami. Tie sa aktivujú v rýchlostiach pod 30 km/h pri otočení volantu alebo zapnutí smerových svetiel. Odbočovacie svetlá sú umiestnené nad hlavnými svetlometmi a automaticky nasvietia príslušnú stranu vozovky, aby ste mali lepší prehľad. Jazda zákrutami je vďaka tomu ešte jednoduchšia.

Bookmark & Share