Bezpečnosť na prvom mieste

Transit Custom kladie na bezpečnosť maximálny dôraz. Ako prvé vozidlo svojej triedy získal od Euro NCAP maximálny možný počet piatich hviezdičiek. Ako prvý vo svojej triede dostal aj ocenenie Euro NCAP Advanced.

To môžu získať len tie najinovatívnejšie bezpečnostné technológie. Transit Custom bol totiž ocenený za systém varovania pred opustením jazdného pruhu a za systém SYNC s automatickým tiesňovým volaním.

 • BEZPEČNOSŤ

  Nfordúdzový asistent

  Inovatívna funkcia systému SYNC využíva mobilný telefón pripojený cez Bluetooth® na spojenie s miestnou tiesňovú linkou vo viac ako 40 európskych krajinách a regiónoch. Altivuje sa v prípade nehody pri ktorej dôjde k aktivácii airbagov alebo prerušenia prívodu paliva. Táto funkcia získala aj ocenenie na udeľovaní cien Global Mobile Awards 2012.

  fordPäťhviezdičková bezpečnosť

  Transit Custom je vôbec prvou dodávkou v tomto segmente, ktorá získala v hodnotení poprednej nezávislej organizácie v oblasti bezpečnosti cestnej premávky Euro NCAP, plných 5 hviezdičiek. Okrem bezpečnostných inovácií je nový Ford Transit Custom taktiež prvým vozidlom vo svojom segmente, ktoré bolo vyvinuté so zohľadnením najnovších protokolov Euro NCAP pre úžitkové vozidlá.

  fordPrednárazový asistent s detekciou chodcov

  Na želanie dodávaný prednárazový asistent s detekciou chodcov rozpoznáva pomocou radaru a kamery chodcov, ktorí sa nachádzajú v jazdnej dráhe vozidla alebo by do nej mohli vstúpiť. Pri detekcii pravdepodobnej kolízie systém upozorní vodiča varovným signálom, ak vodič na upozornenie nereaguje, sám začne brzdiť, aby zabránil alebo zmiernil následky možnej kolízie. Funkcia je aktívna v rýchlostiach do 80 km/h.

  Sfordystém sledovania bdelosti vodiča

  Systém sledovania bdelosti vodiča má za úlohu rozpoznať pokles pozornosti vodiča na základe jazdného správania. Najprv sa na prístrojovom paneli zobrazí výstražná kontrolka, navrhujúca vodičovi prestávku. Pokiaľ nedôjde k zlepšeniu, zaznie výstražný akustický signál. Spoločnosť Ford dostala za túto technológiu prestížnu Euro NCAP Advanced Reward.

  fordVylepšený systém airbagov

  Transit Custom je vybavený čelnými, bočnými aj stropnými airbagmi pre vodiča a spolujazdca. Airbagy majú zdokonalený systém aktivácie. Rovnako ako v najnovších osobných vozidlách Ford sa vo výbave nachádza aj neosový stĺpik riadenia s možnosťou nastavenia, ktorý v prípade čelného nárazu vo vysokej rýchlosti pomáha znížiť riziko zranenia hlavy a hrudníka vodiča.

  fordNúdzový brzdový asistent

  Núdzový brzdový asistent pomáha vozidlu Transit Custom dosiahnuť maximálnu účinnosť bŕzd v krízových situáciách. Systém sleduje, akou silou pôsobíte na brzdový pedál a v prípade potreby automaticky zvýši tlak v brzdovej sústave. Pre ďalšie skrátenie brzdnej dráhy dodáva systém zadného hydraulického posilňovača zvýšený tlak do zadných bŕzd, ak pri prudkom brzdení dôjde k aktivácii ABS.

  Ufordpozornenie na prudké brzdenie

  Signalizácia prudkého brzdenia vo Forde Transit Custom začne pri intenzívnom spomaľovaní automaticky blikať brzdovými svetlami, čím varuje vodiča za vami. Vy sa tak môžete naplno venovať dopravnej situácii či prekážkam v jazde.

  fordMaximálny záber pre väčšiu kontrolu

  Náš pokročilý protipreklzový systém trakčnej kontroly TCS eliminuje pretáčanie kolies a zabezpečuje tak maximálnu záber, výkon a stabilitu práve vtedy, keď sú najviac potrebné. Tento systém neustále monitoruje a upravuje hnaciu silu aplikovanú na jednotlivé kolesá, čím zabezpečuje maximálny záber pri zrýchlení.

 • ZABEZPEČENIE

  Bfordezpečnejší systém centrálneho zamykania

  Transit Custom je dodávaný so systémom diaľkového centrálneho zamykania. A tento systém je teraz ešte bezpečnejší. Teraz totiž môžete otvoriť iba jedny dvere bez toho, aby boli automaticky odomknuté aj ostatné. Takisto sú zámky všetkých dverí vybavené ochranou proti odvŕtaniu alebo vylomeniu.

  fordPokročilý elektronický kľúč zvyšuje bezpečnosť

  Odcudzenie vozidla Transit Custom teraz značne komplikuje nový elektronický kľúč, ktorý vysiela na dvoch kanáloch, to prakticky znemožňuje prípadné zachytenie a skopírovanie signálu zlodejom. Dobíjací kľúč je vodotesný a odolný proti neoprávnenej manipulácii ako aj voči podmienkam pracovného prostredia.

  fordCeloplošná oceľová priečka odradí zlodeja

  Oceľová prepážka pokrývajúca celú šírku aj výšku vnútorného priestoru Transitu Custom zabráni zlodejom vniknúť do nákladového priestoru cez kabínu. Súčasne zvyšuje aj bezpečnosť, pretože vás chráni pred úderom uvoľneným nákladom alebo náradím pri nehode.

  Vfordonkajšie spätné zrkadlá, ktorá sa chránia pred poškodením

  Elektricky sklopné vonkajšie spätné zrkadlá sa po stlačení tlačidla v kabíne vozidla sklopia, čo ich chráni pred náhodným poškodením. Tieto zrkadlá sú tiež vyhrievané, takže zostávajú čisté aj za nižších teplôt. Navyše majú integrované smerové svetlá, čo prispieva k vašej bezpečnosti na cestách.

Bookmark & Share